MMA

McGregor se spletl! Jeho rekord v UFC před ním měli už dva zápasnící

Už v kleci, po knockoutování Donalda Cerroneho, se McGregor pochlubil novým rekordem a přepsáním historie. Je první, kdo vyhrál způsobem TKO/KO v pérové, lehké a střední váze. Nicméně ukončení před limitem ve třech rozdílných kategoriích měl na svém kontě už jiný borec. Ještě před tím, než se irský ranař vůbec objevil v UFC.

„Dnes v noci jsem přepsal historii. Učinil jsem nový rekord. Jsem první zápasník v UFC, kdo zajistil KO. vítězství v pérové, lehké a velterové váze,“ neslo se arénou v Las Vegas poté, co McGregor (22-4-0) ukončil Donalda Cerroneho během prvních 40 vteřin. Irský ranař má pravdu v případě, že se spojí výsledky KO a TKO (technický knockout), neboť jednou ranou ukončil v UFC pouze Josého Alda.
 

Ale v MMA je výhra KO/TKO brána víceméně stejně, a tak toto prvenství Conorovi McGregorovi právem patří. Bývalý dvojnásobný šampion na něj narazil i během pozápasového rozhovoru: „Kdo ve váhovkách skákal nahoru a dolů, kdo ukončoval zápasníky tak jako já? Jsem moc pyšný na toto ocenění.“ Pravdou je, že před Irem jsou hned dva zápasnici, kteří v minulosti vítězili v rozdílných vahách, tak jako on!

Zdroj: Profimedia

 

Vitor Belfort zápasník těžké, polotěžké a střední váhy

Dvaačtyřicetiletý UFC veterán Vitor Belfort (26-14-1NC) během své kariéry dokázal ukončit soupeře v těžké, polotěžké (do 93 kg) a střední váze (do 84 kg). Jako první tento rekord získal roku 2011, když v prvním kole porazil Yoshihira Akiyamu. Tedy dva roky před McGregorovou premiérou v nejprestižnější MMA organizaci. Navíc v roce 2009 si připsal výhru KO. v domluvené váze do 88 kg. Na svém kontě má tedy čtyři knockouty ve čtyřech rozdílných vahách.

Zdroj: Profimedia

 

Jared Cannonier zápasník těžké, polotěžké a střední váhy

Jared Cannonier (13-4-0) zahájil svou kariéru v UFC v těžké váze. První zápas prohrál, ale v druhém porazil Cyrila Askera knockoutem v prvním kole. Pak se přesunul do polotěžké váhy, kde zvítězil TKO nad Nickem Roehrickem. Od roku 2018 zápasí v kategorii do 84 kg, kde TKO vyhrál všechny tři duely. V roce 2019 zničil například MMA legendu Andersona Silvu.

Zdroj: Profimedia

 

McGregor ukončil před limitem v pérové váze Marcuse Brimage roku 2013, v lehké váze Eddieho Alvareze v roce 2016 a teď Donalda Cerroneho i ve velteru. Je tedy prvním, kdo si v UFC připsal TKO/KO vítězství v těchto kategoriích. Ale není jediný zápasník historie, který dokázal měnit váhy a vítězit. Pokud by se počítaly i výhry rozhodnutím či submisí, seznam zápasníků by se ještě zvýšil.

Související obsah


 

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události