MMA

Respekt pro šampiona UFC: Vzdal zápas, aby zachránil svou dcerku!

Respekt pro šampiona UFC: Vzdal zápas, aby zachránil svou dcerku!
Robert Whittaker s dcerou Lilian | Zdroj: Profimedia / Instagram sofiamareewhittaker / koláž TN.cz

MMA zápasník Robert Whittaker zrušil svou účast na galavečeru UFC 248. Jako důvod odstoupení uvedl zdravotní a osobní problémy. Když ale vyšel najevo pravý důvod odstoupení ze zápasu s Jaredem Cannonierem, všichni to pochopili. Whittaker není jen fighter, ale hlavně táta a chce pomoci zachránit svou dceru.

Australan Whittaker (20-5-0) měl v březnu čelit Jaredovi Cannonierovi (13-4-0), ale na svém Instagramu informoval o změně plánu. „Omlouvám se všem mým přátelům, podporovatelům a rodně. V březnu nemůžu zápasit. Za posledních 12 měsíců se toho stalo hodně a já teď chci být se svou rodinou. Musím zpomalit a znovu nasbírat sílu. Určitě se vrátím,“ napsal bojovník střední váhy (do 84 kg).
 

Důvodem pro odstoupení ze zápasu hlavní karty bývá většinou zranění či problém s americkou antidopingovou agenturou. Ale jak Whittaker napsal, kariéru pozastavil kvůli rodině. Rozhodl se totiž darovat kostní dřeň své roční dceři Lilianě, která trpí vážnou nemocí.

Darování kostní dřeně je zákrok pod anestezií, kdy je do dárcovy pánve aplikována jehla a odebráno kus morku uvnitř kosti. Z této hmoty tělo vytváří nové krevní buňky a většinou ji potřebují pacienti s akutním stadiem rakoviny.

Jedná se o extrémně bolestivý úkon, jehož regenerace může trvat i několik týdnů. Nicméně hrdinský čin zachraňuje životy a Whittaker je rozhodnutý udělat pro svou dceru vše, co je jen možné.

Související obsah

To, jak se k věci Whittaker postavil, zaujal i samotného prezidenta UFC Dany Whitea. „Je to jeho osobní věc, ale řeknu vám to takhle. Má priority dobře poskládané. Důvod proč Robert odstoupil, je jedna z nejvíce nesobeckých věcí, jaké jsem kdy viděl. Je to dobrý muž a dobrý člověk. Je to pravý chlap. Chovám k němu respekt,“ vyjádřil se o zápasníkově odstoupení White.

Zdroj: Profimedia

Rodina je pro bývalého šampiona střední váhy na prvním místě. A to i přes to, že jeho kariéra v poslední době utrpěla několik tvrdých rán.

Po sérii devíti vítězství prohrál s Israelem Adesanyou (18-0-0). Předtím musel odstoupit z UFC 234, když jen pár hodin před zápasem s Kelvinem Gastelumem byl převezen do nemocnice kvůli vážnému střevnímu problému, který ho mohl stát život.

Související obsah

Devětadvacetiletý Australan s novozélandskými kořeny má se ženou Sofií tři potomky. Kromě nejmladší Liliany vychovává i dva syny Johna a Jacka.

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události