Fotbal

Fotbalisté PSG přejeli Remeš a slaví postup do finále ligového poháru

Fotbalisté Paris Saint-Germain si ve středečním semifinále Francouzského ligového poháru smlsli na soupeři z Remeše. Domácí tým porazili pohodlně 3:0 a slaví postup do finále, kde se střetnou s Lyonem.

Fotbalisté PSG mají momentálně ve Francii napilno. Nedávno odehráli souboj ve Francouzském poháru, kde překonali Lorient po vybojovaném vítězství 1:0 a postoupili do osmifinále, nyní je čekal zase semifinálový souboj ve Francouzském ligovém poháru, kde se proti ním postavila Remeš.

Osmý celek Ligue 1 se chtěl prezentovat propracovanou defenzivou, která je zdobí i v lize, kde dostali nejméně gólů. Nicméně jejich smělé plány dostaly vážnou trhlinu hned po devíti minutách. Z rohového kopu se po centru Neymara totiž prosadil Marquinhos.

Související obsah

Remeš však nadále držela svoji připravenou taktiku, která měla spočívat v rychlých protiútocích a případných standardních situací, jenže právě z této fotbalové činnosti se paradoxně opět prosadilo PSG, Neymar poslal z přímého kopu další jedovatý centr, který si do branky nešťastně srazil obránce Clomande.
 

Ve druhém poločase pak tempo hry trochu opadlo, Paris Saint-Germain se s vědomím dvougólového náskoku už bezhlavě nevrhalo do útočení a Remeš na druhé straně zase neměla dostatek kvality na to, aby našla recept na obranu francouzského velkoklubu.
 

Definitivní šance na zvrácení výsledku si pak Remeš odstřelila zbytečným vyloučením Munetsiho, který v 74. minutě tvrdě dojel Verratiho a místo žluté karty se hned pakoval do šaten.

 

Související obsah

PSG pak proti oslabenému týmu ještě jednou udeřilo. Ze štastné branky se radoval teprve sedmnáctiletý mladík Kouassi.

 

Pařízský velkoklub tak slaví postup do finále, ve kterém se střetne s Lyonem, jenž v předchozím semifinále vyřadil Lille po výsledku 3:2.
 

mao, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události