NBA

Smutná fakta nehody: Bryant cestoval na turnaj své dcery, zemřelo 9 lidí

V neděli se stala jedna z největších sportovních tragédií. Tragicky zahynula legenda NBA Kobe Bryant. Podle amerických médií jednačtyřicetiletý Bryant společně se svou třináctiletou dcerou Giannou cestovali na její turnaj. Společně s nimi bylo na palubě vrtulníku dalších sedm lidí. Všichni na místě zemřeli.

Basketbalový velikán byl během aktivní kariéry, kdy hrál v NBA za Los Angeles Lakers, zvyklý cestovat soukromou helikoptérou. To se mu ale v neděli stalo osudným. A nejen jemu. Celkově zemřelo devět lidí (řidič a osm cestujících).

Helikoptéra Sikorsky S-76B vyletěla v 9:06 z letiště Johna Waynea. K havárii došlo krátce před 10. hodinou poblíž Las Virgenes Road a Willow Glen Street v Calabasasu, úřady přijaly výzvu 911 v 9:47. Na místo tragédie dorazilo 56 hasičů.

Vrak vrtulníku začal okamžitě hořet. „Oheň také zahrnoval hořčík, což je pro kluky (hasiče) těžký, protože reaguje s kyslíkem a vodou,“ pravil šéf hasičů Los Angeles Daryl Osby. Oheň se ale nakonec podařilo uhasit.

Smrt Kobeho Bryanta ochromila celý svět:

Havárie byla velmi pravděpodobně způsobena špatným počasím. V neděli ráno totiž byla silná mlha. Podle záznamu o dráze letu a velkém počtu trosek, se zdá, že vrtulník v době nárazu letěl velkou rychlostí, spekuluje se o 160 milích za hodinu (257 km/h).

 

Na palubě kromě Bryanta a jeho dcery bylo dalších sedm lidí. Bryant po konci kariéry založil v Thousands Oaks basketbalové centrum Mamba Sports Academy (MSA).

Fanoušci Kobe Bryanta zaplnili Xbox Plaza ve Staples Centre:

Toto centrum pořádalo turnaje pro mladé basketbalisty a basketbalistky a právě na jeden takový turnaj všichni cestovali.

Na palubě byla kupříkladu Christina Mauserová, která dělala v MSA Bryantovi asistentku nebo také jedna z Gianniných spoluhráček společně s rodiči.

Související obsah


 

„Moje děti a já jsme zničeni. Při havárii vrtulníku jsme ztratili naši krásnou manželku a mámu. Respektujte prosím naše soukromí. Děkuji za všechna přání, která pro nás tolik znamenají,“ napsal na svůj facebookový účet manžel Christiny Mauserové Matt.
 

Související obsah

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události