Hokej

Další Myšák za mořem! Litvínovský poklad míří do Kanady

Další Myšák za mořem! Litvínovský poklad míří do Kanady
Zdroj: Profimedia

Jedním z nejskloňovanějších českých jmen byl na právě skončeném mistrovství světa juniorů Jan Myšák. Litvínovský talent nastupuje druhým rokem v extralize a ukazuje velký potenciál, který naplno prokázal právě na domácím šampionátu. Jeho kvalit si všimli i v zámoří. Sedmnáctiletý útočník tak začal nový rok katapultem do kádru kanadského celku Hamilton Bulldogs.

Jeden z největších talentů litvínovského hokeje hraje již druhým rokem extraligu. V letošním ročníku nastoupil do šestadvaceti zápasů, ve kterých zaznamenal devět kanadských bodů za pět gólů a čtyři nahrávky. Jednou byl také sudím vyslán na trestnou lavici.

Bezprostředně po skončení juniorského šampionátu využil klauzule ve smlouvě, která mu umožnila okamžitý odchod do zámoří. Zařadí se do kádru Hamiltonu Bulldogs, který působí v nejkvalitnější kanadské juniorské soutěži OHL. Myšák už chyběl v sestavě Litvínova během utkání pod širým nebem, ve kterém padl divácký rekord extraligy.

Související obsah

„Honza je jednoznačně naším největším talentem za poslední dekádu. Jsme rádi, že jsme mohli dát takovému hráči prostor i v zápasech A-týmu, kde dokazoval, že i ve svém raném věku patří mezi extraligové hokejisty,“ okomentoval na webu Litvínova Myšákův přesun generální ředitel chemiků Jiří Šlégr.

Související obsah

Za mořem už působí jeho starší bratr Josef, který si kroutí třetí sezónu v Americe v kádru Austin Bruins. Letos si navíc nadělil k Vánocům nový kontrakt, příští rok tak bude působit v prestižnější soutěži NCAA v týmu Niagara University.

Myšák se ve svém novém působišti setká s dalším českým zámořským želízkem. Jedním z tahounů Buldoků je Jan Jeník, který si ale do nového roku přenesl zranění, které utrpěl v zápase s Amerikou.

V Hamiltonu působí mimo jiné také Tag Bertuzzi, jehož otcem není nikdo jiný, než legendární Tod Bertuzzi, který odehrál 1 159 zápasů v NHL.

rwa, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události