The Masters

Neuvěřitelný závěr! Wright už byl na lopatě, nakonec bere na Masters titul!

Neuvěřitelný závěr! Wright už byl na lopatě, nakonec bere na Masters titul!
Zdroj: Profimedia

Nedělní večer patří šipkařskému turnaji Masters, na který se každoročně sjíždí aktuální šestnáctka nejlepších hráčů světa. Do prestižního večera si vybojovali vstupenku čtyři hráči, semifinále svedlo dohromady dva Angličany a dva Skoty. Po nesmírně dramatických bitvách bere titul Peter Wright.

SEMIFINÁLE

Úvodní semifinále svedlo Nathana Aspinalla a Michaela Smitha. Z posledního vzájemného souboje vyšel lépe druhý zmíněný hráč. Boj o účast ve finále si od úvodu začal podmaňovat The Asp a po deseti lezích vedl 6:4.

Jenže po pauze nastoupil Smith ve velkém stylu. Za stavu 6:5 Aspinall nezavřel na tři šipky double top a toho využil soupeř, který ukradl podání a vzápětí vybojoval náskok. Oba hráči si posléze drželi servis a diváky těšili fantastickým představením plným nervů.

Duel dokráčel do jedenadvacátého legu, ve kterém udržel nervy na uzdě Bully Boy a ukončil na zavření 107 měl luxusních šest šipek. Na první pokus snížil na 40 a double top posléze trefil prvním matchdartem.

Související obsah

Z anglického semifinále tedy postoupil Smith, o finále si zahrálo také skotské duo Peter Wright - Gary Anderson. A tady se očekávala bitva jako řemen!

Diváci také viděli v úvodu naprosto fenomenální šipky, jenže posléze Látající Skot trochu zabrzdil a Snakebite utekl na 10:5. Za tohoto stavu ale dvakrát minul závěrečný matchdart a toho využil právě jeho krajan, který se dotáhl na rozdíl tří legů.

Na nápor Andersona ale odpověděl jako pravý šampion. Zavřel 121 a to celkem v klidu. Tripple dvacet, malý bull a dvojnásobek osmnáctky. To jsou hodnoty, které poslaly Petera Wrighta do finále dalšího majoru.

VÝSLEDKY SEMIFINÁLE:

Nathan Aspinall - Michael Smith 10:11

Peter Wright - Gary Anderson 11:7

Související obsah


FINÁLE:

Finálová bitva byla velkým dramatem. Zprvu se zdálo, že Peter Wright si dokráčí k pohodlnému vítězství. Stejně jako na podzim, kdy Bully Boye porazil v semifinále play-off Ligy mistrů celkem jednoznačně 11:5.

Angličan se ale vzchopil a perfektním zavřením 130 srovnal ztrátu na 8:8. Následně mu dal Snakebite šanci na brejk, ale Smith minul a Skot si podání pohlídal. Následně ale natřikrát nezavřel double šestnáct, čehož Bully Boy využil.

Související obsah

Perfektně dramatická koncovka na sebe nenechala čekat. Úřadující světový šampion se trochu dostal pod tlak několika těsně netrefenými doubly, ale servis si nakonec sebrat nenechal, stejně jako Smith, který zahrál v těžké chvíli precizní jedenáctišipkový leg.

Rozhodl tedy leg s pořadovým číslem 21, ve kterém Wright trefil tři sigly, zatímco Smith zahrál bingo a potvrdil ho 140. Skotský šipkař se dostal do velkého tlaku, ale třemi triple devatenácti se dostal zpět do hry.

Bully Boy měl tři šipky na double top, které ale nevyužil. Tři matchdarts nestačily, a tak přišel na řadu Snakebite, který nejprve dvakrát minul dvojnásobek osmičky, ale třetí ranou rozhodl o zisku prvenství na turnaji Masters.

Související obsah

rwa, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu The Masters

Důležité Události