Vémolu čeká další operace! Po zákroku bude mít zrak jako rys

Vémolu čeká další operace! Po zákroku bude mít zrak jako rys
Karlos Vémola před operací očí Zdroj: profimedia / koláž tn.cz

Český Terminátor Karlos Vémola od narození trpí vadou zraku. Pro každého sportovce je zdraví to nejcennější, a tak se historicky první Čech v UFC rozhodl podstoupit operaci očí. Po zákroku bude jeho pohled ještě přísnější než dřív!

V listopadu podstoupil dlouho odkládanou operaci ramene. Teď se Karlos Vémola opět ocitne v rukou doktorů. Tentokrát kvůli vrozené vadě zraku, kterou se rozhodl před návratem do klece opravit.

Od malička trpí tupozrakostí a špatně vidí na dálku. Ale dioptrie se českému Terminátorovi podařilo postupem času výrazně snížit z 11 na 4.
 

Jedná se spíše o estetickou záležitost, neboť i po zlepšení stavu Vémola stále šilhá na jedno oko. Jeho pohled tak působil ještě hrozivěji, ale zápasník se rozhodl oči i opravit. Využívá k tomu pražskou oční kliniku, kde podstoupil úvodní vyšetření. „Abych mohl bojovat a vyhrávat, musím být zdravý. To platí pro celé tělo, takže i pro oči,“ řekl Vémola.

V dětství nosil brýle, ale poté, co v šesti letech začal s bojovými sporty, je začal postupně odkládat. Jeho hendikep mu nezabránil v úspěšné kariéře. V roce 2010 jako první zápasník z České republiky nastoupil v nejprestižnější MMA organizaci světa UFC.

Zdroj: Profimedia

Operace je jen malé zdržení na jeho cestě k návratu do klece. Poslední zápas Terminátorovi nevyšel a na galavečeru Oktagon 15 podlehl v Zápase století slovenské ikoně bojových sportů Attila Véghovi. Z prohry se zotavil a hladový se vrátil zpět do tréninku pronásledující svůj nový cíl. Tím je vysněna odveta.

Související obsah


 

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události