MMA

Bryant byl investorem UFC! Peníze dostal jen pár dní před nehodou

Bryant byl investorem UFC! Peníze dostal jen pár dní před nehodou
Kobe Bryant s prezidentem UFC Danou Whitem Zdroj: Profimedia

Galavečer UFC 247 vedle dvou titulových duelů a ostatních zápasů přinese i uctění památky zesnulé NBA legendy. O Kobe Bryantovi promluvil prezident organizace Dana White. Prozradil, že basketbalista byl s UFC spjat více, než se čekalo.

Hvězda NBA a sportovní ikona Kobe Bryant tragicky zahynul se svou dcerou během letecké nehody 26. ledna 2020. Zpráva o jeho úmrtí zasáhla celý svět a mnoho profesionálních sportovců vyjádřilo své kondolence. Výjimkou nejsou ani aktéři nejlepší MMA organizace světa.
 

„UFC 247 je první galavečer od té doby. Takže ano, něco pro Kobeho uděláme. Většina ho viděla jako basketbalistu. Ale ten chlápek vyhrál Oscara a udělal spoustu dalších skvělých věcí,“ vyjádřil se o legendě Dana White v rozhovorech před chystaným turnajem.

Zdroj: Profimedia

Prezident UFC také odhalil, že Bryant byl s organizací a MMA propojen víc, než by se čekalo. „Byl naším investorem. UFC minulý rok dosáhlo rekordních výdělků. Bylo to obrovské. Takže spolumajitelé dostali svůj podíl. Kobe byl vyplacen ve středu před nehodou. Byl tak nadšený. Byl to dobrý chlap a byl součástí naší firmy,“ vzpomíná White, který basketbalistu moc dobře znal.

Související obsah

Jeho památku chystá organizace uctít na galavečeru s pořadovým číslem 247. V kleci se odehrají hned dva titulové duely. O jeden se postarají dámy Valentina Ševčenko (18-3) a Katlyn Chookagian (13-2). V hlavním zápase večera se pak postaví šampion polotěžké váhy Jon Jones (25-1-1NC) a neporažený Dominik Reyes (12-0).

Související obsah

A právě vyzyvatel chtěl památku zesnulého Brynta uctít po svém. Během posledního týdne před duelem, na vážení i při nástupu do klece plánoval nosit jeho dres. Nicméně LA Lakers jsou sponzorováni jinou sportovní značkou než UFC. A tak byl Dominikovi jeho záměr zamítnut.

UFC 247 sledujte v neděli 9. února živě od 4:00 ráno na NOVA Sport 2 a Voyo.

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události