MMA

Šampion zápas rozhodl až v pátém kole. Odvetě s Reyesem se nebrání

Jon Jones pojedenácté obhájil titul šampiona polotěžké váhy. Dominika Reyese sice porazil jednomyslným rozhodnutím, ale mnozí viděli zápas ve prospěch vyzyvatele. Král váhovky do 93 kg převrátil misky vah ve svůj prospěch až v pátém kole. Přiznal, že zažíval perné chvíle, ale odvety se rozhodně nebojí.

Hlavní zápas UFC 247 mezi Jonesem (26-1-1NC) a Reyesem (12-1) přinesl obrovské drama, které nedoznívá ani po odchodu zápasníků z klece. Jones dokázal do té doby neporaženého bijce porazit, nicméně o jednomyslném výsledku se rozpoutala bouřlivá diskuze. I Jones prozradil, že sám během zápasu tušil, že prohrává.
 

„Celou dobu jsem si nebyl jistý, že vyhrávám. Ale věděl jsem, že to nevzdám a rozhodně nezpomalím. Trenér mi řekl, že musím vyhrát páté kolo. A já mu odpověděl: ´Bez problémů trenére. Udělám to pro tebe, nechám tam všechno. Mám jen pět minut,´“ řekl Jones na pozápasové tiskové konferenci, co během zápasu zažíval.

Zdroj: Profimedia

A opravdu, v pátém kole, kdy byli oba zápasníci byli hodně unaveni a každý úder si žádal maximální motivaci, byl Jones dominantnější. Rozhodčí do té doby měli skóre 2:2, 2:2 a 3:1 a zápas mohl dopadnout ve prospěch obou.

Související obsah

Jones předvedl, proč je považován za nejlepšího MMA zápasníka planety, a v poslední pětiminutovce rozhodl o tom, že nejcennější pás zůstane v jeho rukou. Vyčerpaného Reyese neustále tlačil a byť kadence úderů nebyla tak vysoká jako v úvodu, dokázal soupeře strhnout na zem a získat cenné body.

Zdroj: Profimedia

Dvě extra kola byla pro Reyese novinkou, zatímco Jones od roku 2011 zápasí pouze bitvy vypsané na pět kol. Ne nadarmo je čtvrté a páté kolo nazýváno koly šampionů. „Myslím, že jsem ukázal rozdíl mezi šampionem a výjimečným zápasníkem. On měl všechny schopnosti, měl výdrž. Ale v posledním kole se stalo něco zvláštního a vy jste to viděli,“ řekl Jones.

Související obsah

Vyzyvatel Reyes si získal šampionův respekt a v kleci ukázal, že rozhodně patří mezi top zápasníky. Za svůj výkon by si bez debat zasloužil odvetu, té se nebrání ani Jon Jones. „Je to moje práce čelit těm největším výzvám. Dvakrát jsem zápasil s Cormierem, dvakrát jsem zápasil s Gustafssonem. Jestli lidé chtějí odvetu s Dominikem, je to na Whiteovi (prezident UFC), aby ji uskutečnil,“ řekl šampion.

Související obsah

Po kontroverzní výhře je odveta přesně to, co chce svět MMA vidět. V polotěžké váze Jones zdolal všechny výzvy a pokud nakonec nepřestoupí do nejtěžší kategorie, Reyes zůstává nejvhodnější cestou, jak potvrdit svou pozici. Nicméně vše může zamíchat příchod českého samuraje Jiřího Procházky.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události