MMA

Jon Jones to znovu dokázal! Obhájil titul a stanovil nový UFC rekord

Jon Jones to znovu dokázal! Obhájil titul a stanovil nový UFC rekord
Jon "Bones" Jones Zdroj: Profimedia

Nejlepší MMA zápasník planety Jon „Bones“ Jones na UFC 247 dokázal pojedenácté obhájit svůj titul. Výsledek duelu s Dominikem Reyesem vyvolal vlnu kontroverze a rozpoutal debaty o zfixlovaném rozhodnutí, krádeži atd. Tak jako tak, Jones to znovu dokázal a kromě vydřeného vítězství stanovil i nový UFC rekord.

Šampion polotěžké váhy (do 93 kg) nastupoval do klece s rekordem 25-1-1NC. Proti Dominikovi Reyesovi (12-1) nastoupil do své jedenácté obhajoby a celkově k patnáctému titulovému zápasu. Jones o své výhře rozhodl srdcem bojovníka, kdy z posledních sil ovládl poslední, páté kolo.
 

Po posledním zazvonění gongu oba aktéři zvedli ruku a byli přesvědčeni o svém úspěchu. Rozhodčí se nakonec jednomyslným rozhodnutím 48-47, 48-47 a 49-46 přiklonili k Jonesovi. Král žebříčku napřič váhovými kategoriemi tak vyhrál 14. titulový duel a zapsal se do historie. Šampion nově drží rekord nejvíce vyhraných titulových zápasů.

Sestřih titulového duelu Jones vs. Reyes na UFC 247:


 

O jednu výhru přeskočil legendu UFC George St-Pierra (26-2), který taktéž absolvoval patnáct titulových duelů, nicméně vítězně odešel jen třináctkrát. Stejný počet startů o pás šampiona má zápasník na odpočinku Randy Couture (19-11), který z patnácti duelů vyhrál devětkrát.

Související obsah

„Takto se tvoří historie. Těžkým zápasem. Nebyla to nejúchvatnější výhra, ale nic v mé kariéře nebylo jednoduché. Nechal jsem tam všechno a ukázal srdce šampiona. Tenhle výkon mě zařadil mezi nejlepší americké atlety historie,“ komentoval Jones svůj úspěch na pozápasové konferenci.

Zdroj: Profimedia

Jonese v kleci nikdo nikdy neporazil. Na svém rekordu má sice zapsanou jednu prohru, ale tu v roce 2009 obdržel s Mattem Hamillem kvůli diskvalifikaci za neodvolené údery. Na kontě má také jeden nerozhodný zápas (No Contest), který proti Danielovi Cormierovi vyhrál, avšak následně kvůli dopingovému prohřešku byl výsledek anulován a Jon zbaven titulu. A tak si kromě nejvíce vyhraných titulových zápasů připsal i 18. skalp v řadě a úspěšnou jedenáctou obhajobu. S 20 výhrami v UFC drží také prvenství nejvíce vyhraných duelů v polotěžké váze.

Související obsah

Oficiálně Reyese porazil, ale mnozí výsledek viděli jinak. I sám vyzyvatel tvrdí, že vyhrál první tři kola a měl by být šampionem. Rozsudek padl a nemá smysl plakat nad rozlitým mlékem. Naštěstí na pozápasové konferenci oba fighteři souhlasili s možností druhého zápasu.

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události