Box

Boxer Fury stále bojuje s depresemi. Každou neděli se chce zabít!

Boxer Fury stále bojuje s depresemi. Každou neděli se chce zabít!
Boxer Tyson Fury | Zdroj: Profimedia

Bývalý šampion přiznal, že se stále potýká s depresemi, které ho stály dva roky kariéry. Celý týden poctivě trénuje a připravuje se na odvetu s Deontayem Wilderem, ale v den odpočinku se cítí mizerně. Kdyby neboxoval, za rok by byl prý mrtvý.

Tyson (29-0-1) v roce 2015 sesadil z boxerského trůnu dlouho vládnoucího Vladimíra Klička. Vítězstvím sjednotil tituly WBA, IBF WBO, IBO a pás The Ring magazínu. Ale po úspěchu místo obhajob přišly deprese, na které hledal odpověď v alkoholu a drogách. Špatnou životosprávou šampion přibral 50 kilo a na několik let se stáhl z profesionálního ringu. „Byl jsem tlustý jako prase,“ komentoval svůj minulý vzhled Fury.
 

V roce 2018 se vrátil a od té doby nasbíral čtyři výhry a jednu remízu. Nadměrné pití vyměnil za box a dokázal se znovu dostat mezi top těžké váhy světa. Sport je pro něj lékem, ale mentální problémy nezmizely.

Zdroj: Profimedia

Brání se jim striktní tréninkovou rutinou, ale deprese přicházejí v den odpočinku. „Každou neděli mám sebevražednou náladu. Je to jako, kdyby pro mě skončil svět a já nechtěl dál žít. Pak jdu spát a říkám si, zítra je pondělí a já můžu znovu začít. Cvičit, trénovat,“ řekl v rozhovoru pro Behind The Gloves.

Související obsah

„Je to rutina, co mě drží při životě. Kdybych se vzdal tréninku byl bych do roka mrtvý,“ pokračoval Tyson Fury. Naštěstí pro bývalého šampiona, ho teď čeká jedna z největších výzev kariéry. Už 22. dubna se znovu postaví do ringu s největším ranařem historie Deontayem Wilderem (42-0-1).

Zdroj: Profimedia

Boxeři se střetli poprvé v prosinci 2018. Po dvanácti kolech sudí prohlásili zápas za nerozhodný, a oba si tak připsali prvního soupeře, kterého v kariéře nedokázali porazit. Fury byl podle mnohých v duelu lepší, ale ve dvanáctém kole ho Wilder srazil pověstnou pravačkou. Brit se dokázal zvednout a dokončit zápas, ale stálo ho to vítězství.

Související obsah

Ani jeden nechce odvetu nechat na rozhodčích a navzájem si slibují knockout. Fury výrazně změnil přípravu, vyměnil trenéra a na několik měsíců se přestěhoval do USA. Hodlá nastoupit s novým stylem a na první předzápasové konferenci předpověděl, že soupeře ukončí ve druhém kole.
 

Boxerský duel Fury vs. Wilder 2 o pás WBC sledujte živě o víkendu 22.-23. dubna na NOVA Sport a Voyo.


DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Box

Důležité Události