Boxer Fury stále bojuje s depresemi. Každou neděli se chce zabít!

Boxer Tyson Fury Zdroj: Profimedia

Bývalý šampion přiznal, že se stále potýká s depresemi, které ho stály dva roky kariéry. Celý týden poctivě trénuje a připravuje se na odvetu s Deontayem Wilderem, ale v den odpočinku se cítí mizerně. Kdyby neboxoval, za rok by byl prý mrtvý.

Tyson (29-0-1) v roce 2015 sesadil z boxerského trůnu dlouho vládnoucího Vladimíra Klička. Vítězstvím sjednotil tituly WBA, IBF WBO, IBO a pás The Ring magazínu. Ale po úspěchu místo obhajob přišly deprese, na které hledal odpověď v alkoholu a drogách. Špatnou životosprávou šampion přibral 50 kilo a na několik let se stáhl z profesionálního ringu. „Byl jsem tlustý jako prase,“ komentoval svůj minulý vzhled Fury.

V roce 2018 se vrátil a od té doby nasbíral čtyři výhry a jednu remízu. Nadměrné pití vyměnil za box a dokázal se znovu dostat mezi top těžké váhy světa. Sport je pro něj lékem, ale mentální problémy nezmizely.

Brání se jim striktní tréninkovou rutinou, ale deprese přicházejí v den odpočinku. „Každou neděli mám sebevražednou náladu. Je to jako, kdyby pro mě skončil svět a já nechtěl dál žít. Pak jdu spát a říkám si, zítra je pondělí a já můžu znovu začít. Cvičit, trénovat,“ řekl v rozhovoru pro Behind The Gloves.

„Je to rutina, co mě drží při životě. Kdybych se vzdal tréninku byl bych do roka mrtvý,“ pokračoval Tyson Fury. Naštěstí pro bývalého šampiona, ho teď čeká jedna z největších výzev kariéry. Už 22. dubna se znovu postaví do ringu s největším ranařem historie Deontayem Wilderem (42-0-1).

Boxeři se střetli poprvé v prosinci 2018. Po dvanácti kolech sudí prohlásili zápas za nerozhodný, a oba si tak připsali prvního soupeře, kterého v kariéře nedokázali porazit. Fury byl podle mnohých v duelu lepší, ale ve dvanáctém kole ho Wilder srazil pověstnou pravačkou. Brit se dokázal zvednout a dokončit zápas, ale stálo ho to vítězství.

Ani jeden nechce odvetu nechat na rozhodčích a navzájem si slibují knockout. Fury výrazně změnil přípravu, vyměnil trenéra a na několik měsíců se přestěhoval do USA. Hodlá nastoupit s novým stylem a na první předzápasové konferenci předpověděl, že soupeře ukončí ve druhém kole.

Boxerský duel Fury vs. Wilder 2 o pás WBC sledujte živě o víkendu 22.-23. dubna na NOVA Sport a Voyo.

DC, TN.cz

LaLiga: Real Betis rozstřílel Deportivo Alavés 4:0

Úterní zápasy španělské ligy přinesly přesvědčivé vítězství Realu Betis, který drží v LaLize třetí místo, dvěma góly přispěl útočník Iglesias. Druhé utkání mezi předposledním Cádizem a Espanyolem ze středu tabulky pak přineslo strhující závěr. Za stavu 1:1 VAR neuznal druhý gól Negredovi. V 91. minutě šel Cádiz přeci jen do vedení, když se trefil Alejo. Sudí nastavil dlouhých šest minut, a to Espanyolu stačilo, v samotném závěru srovnal Raul de Tomas a zachránil jeden bod za remízu. Výsledky: Real Betis – Deportivo Alavés 4:0 ( 11. Iglesias, 29. Canales, 41. Iglesias, 55. Juanmi), Cádiz CF – Espanyol Barcelona 2:1 ( 55. Negredo, 91. I. Alejo– 10. Morlanes, 96. R. de Tomas)

Coppa Italia: Juventus nadělil Sampdorii 4:1 a jde dál

Juventus i přes neuznaný gól přejel v osmifinále italského poháru Sampdorii 4:1. Postupně se trefil Cuadrado, Rugani, Dybala a Morata, kterému VAR v 27. zamítl první trefu. V druhém úterním zápase porazilo Lazio těsným výsledkem 1:0 Udinese.

Premier League: Devátý Brighton obral Chelsea o cenné body

Londýnské Chelsea se po úterním utkání s devátým Brightonem 1:1 komplikuje stíhání rivala z Premier League. Na třetím místě tabulky ztrácí na druhý Liverpool jeden bod a The Reds mají navíc dva zápasy k dobru. Na hřišti Brightonu se za Blues trefil ve 28. minutě Ziyech, za domácí srovnal v 60. minutě Webster.

Extraliga: Liberec potřetí v řadě vítězí, v Komětu porazil 4:1

Kvůli koronaviru se během úterní části 48. kola hokejové extraligy odehrálo jediné utkání. Před úvodní buly měly týmy Brna a Liberce shodně 59 bodů. Bílý Tygři po obratu, kdy prohrávali 0:1, nasázeli soupeři v třetí třetině tři góly a už potřetí v řadě si získali tři body. V tabulce poskočili už na šesté místo, Kometa Brno klesla na osmou příčku. Zápis utkání Kometa Brno – Liberec 1:3 (0:0, 1:1, 0:1), branky: 22. R. Pavlík (Vincourt + Rákos) – 36. M. Zachar, 48. M. Birner (Štibingr + Filippi), 59. M. Zachar (do prázdné branky), 60. T. Filippi (do prázdné branky).