UFC

Odveta Blachowicz vs. Anderson nabízí víc, než se na první pohled zdá

Odveta Blachowicz vs. Anderson nabízí víc, než se na první pohled zdá
Corey Anderson vs. Jan Blachowicz Zdroj: Twitter UFC

Kdo bude dalším vyzyvatelem pro šampiona polotěžké váhy? To je hlavní otázka pro další galavečer UFC, který ze soboty na neděli proběhne v Novém Mexiku. Pouhý týden po verdiktu ze zápasu Jon Jones vs. Dominick Reyes, který vyvolal velkou vášeň mezi fanoušky a odborníky, se už zjišťuje, kdo by se mohl postavit do čela fronty vyzyvatelů, ať už proběhne odveta zmiňovaného utkání či nikoliv.

V hlavním taháku se proti sobě postaví Corey Anderson a Jan Blachowicz. Odveta z roku 2015, která ovšem po téměř pěti letech bude znamenat mnohem víc pro oba bojovníky.

Polský řezník Blachowicz nestačil od října 2017 pouze na Thiaga Santose, který ho porazil na historicky prvním galavečeru v Česku. Díky úspěchu v Praze si Brazilec nakonec došel pro vytoužené titulové utkání, zatímco Blachowicz musel čekat a prokázat se vítězstvími nad velkými jmény, což dokázal, když porazil Lukea Rockholda a Jacarého Souzu.

Dostává se tedy před potenciální vrchol své kariéry, ale do zápasu nastoupí s vědomím, že jeho soupeř už ho kdysi porazil a málem způsobil, že Blachowicz bude z UFC propuštěn.

Související obsah

Corey Anderson už ke konci roku 2019 prohlašoval, že musí dostat titulový zápas. Takže když knockoutoval brazilského šoumena Johnnyho Walkera, očekával, že se na něj konečně dostane, ale nedostane.

V jistých kruzích již dostal přezdívku „ufňukanec“ a zajímavé je, že prezident Dana White mu ani s ohledem na tento zápas neslíbil žádnou titulovou výzvu, pakliže dokáže vyhrát. Když už to vypadalo, že Anderson bude v podstatě stávkovat a odmítat jakékoliv jiné zápasy mimo toho jediného, který chce, tak nakonec na nabídku proti Blachowiczovi kývl.

V prvním vzájemném zápase se tehdy ukázalo, že Jan Blachowicz ještě nemá na špičku polotěžké váhy. Proti Coreymu Andersonovi neměl víceméně žádnou šanci a doplatil na svoji horší fyzickou kondici. Při zpětném ohlédnutí to polský bojovník odůvodňuje jet lagem, který tentokrát nehrozí, protože na místo dnešního galavečera už dorazil o dva týdny dříve, aby se co nejlépe aklimatizoval.

Související obsah

Přestože Anderson porazil Blachowicze v prvním zápase „pouze“ na body, byla to jednostranná záležitost jak co do počtu úderů, tak co do úspěšnosti takedownů. Od té doby navíc hodně vyzrál, v utkáních si počíná výborně takticky a dokáže se opřít o svůj wrestling, který se nebude bát použít ani tady.

Hlavní otázkou jistě zůstane síla a přesnost úderů, protože Blachowicz nejednou dokázal, že má velkou ránu a dobrou techniku v postoji, což je něco, na co by si Anderson měl určitě dávat pozor.

Na diváky čeká zápas pětky a šestky v žebříčku polotěžké váhy. Pokud nedojde k ohlášení odvetného zápasu Jones vs. Reyes, nemá UFC víceméně jinou volbu u dalšího vyzyvatele než vítěze tohoto utkání, neboť bojovníci na prvních čtyřech místech rankingu již s Jonesem bojovali a prohráli.

Sledujte UFC Fight Night z Nového Mexika již ze soboty na neděli od 2:00 na Nova Sport 2 a VOYO.

Přehled zápasů (od hlavního zápasu k prvnímu):

Corey Anderson vs. Jan Blachowicz (polotěžká váha)

Diego Sanchez vs. Michel Pereira (welterová váha)

Montana De La Rosa vs. Mara Romero Borella (muší váha – ženy)

Brok Weaver vs. Kazula Vargas (lehká váha)

Rogério Bontorin vs. Ray Borg (dohodnutá váha do 58 kg)

Lando Vannata vs. Yancy Medeiros (lehká váha)


 

Michal Petrgál, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události