Box

Bitka na tiskovce! Boxeři se do sebe pustili ještě před vstupem do ringu

Bitka na tiskovce! Boxeři se do sebe pustili ještě před vstupem do ringu
Deontay Wilder a Tyson Fury před odvetným duelem Zdroj: Profimedia

Konec respektu a pochlebování. Tyson Fury a Deontay Wilder se do sebe pustili ještě před vstupem do ringu. Boxeři se na finální tiskové konferenci střetli před jejich víkendovým odvetným duelem. Už od první chvíle to mezi nimi pořádně jiskřilo. Výměna výhružek tváří v tvář přerostla ve strkanici, kterou musela rozdělit ochranka.

V rámci promování největší odvety současného boxu se Fury (29-0-1) a Wilder (42-0-1) střetli už několikrát. Vždy si vyjadřovali úctu a vzájemný respekt. Změna přišla na finální tiskové konferenci, kam každý z boxerů přišel ukázat, kdo je nejsilnější pes na dvorku. Už na úvodním nástupu si vyměnili ostrá slova. „Přestaň do mě tlačit,“ zařval Fury a na oplátku si vysloužil názornou ukázku síly amerického soka.
 

Cikánský král, jak se Tysonovi přezdívá, si to nenechal líbit a vrazil do svého soupeře tak, že se zastavil až o přítomného moderátora. Následně se oba boxeři usadili a předvedli řádnou slovní přestřelku. Mezi sérií urážek oba slíbili naprosté zničení soupeře. „Knockoutuju tě klidně hned a poletíš přes celé podium,“ pronesl Fury.

Ale ten, kdo v prvním zápase ležel na zemi, byl právě Fury. Po tvrdé pravačce se ve 12. kole prvního duelu sice dokázal zvednout, ale stálo ho to vítězství. „Ten velký knockdown v posledním kole je v jeho hlavě celých 14 měsíců,“ řekl Bronzový Bombarďák. Ten patří mezi největší ranaře boxerské historie a 41 ze svých 43 soupeřů ukončil před limitem. Věří, že díky tomu, že už dokázal poslat Furyho na zem, má nad ním mentální výhodu.

Dění mezi provazy budou rozhodovat američtí sudí, ale Fury se případné neobjektivity nebojí. Avšak po posledním zápase se cítí okraden, a tak nehodlá nic nechat náhodě. „Nestarám se o rozhodčí. Jsou zkušení a ví, co dělají. Ale nebudu znovu riskovat, že by výsledek padl do jejich rukou,“ řekl konferenci Fury, který několikrát slíbil knockout ve druhém kole.

Zdroj: Nova Sport

Co začali na pódiu budou moc dokončit mezi provazy už 23. února. Jejich odveta je největší zápas současného boxu. Oba jsou neporažení, ve hře je titul WBC a šance na vyzvání šampiona Anthony Joshuy, který drží ostatní velké pásy. Schyluje se k pořádné bitvě.

Související obsah


 

Odvetu WIlder vs. Fury 2 sledujte v neděli 23. února ráno od 3:00 živě na Nova Sport 1 a Voyo.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události