Box

Wilderův oblek hrál roli při jeho porážce, myslí si Dana White

Wilderův oblek hrál roli při jeho porážce, myslí si Dana White
Zdroj: Profimedia

Prezident MMA organizace UFC Dana White se vyjádřil k obleku, v němž Deontay Wilder přišel na zápas s Tysonem Furym. Wilder byl po celé klání horší a zachránil ho až ručník vhozený do ringu jeho trenérem. Bronzový Bombarďák po zápase přiznal, že vinu na jeho prohře nese onen dvacetikilový oblek a White s touto možností souhlasí.

Zatímco Tyson Fury se do ringu nechal dotáhnout jako král, jeho soupeř Wilder se pro nástup vyzdobil blyštivým oblekem, který však nebyl zrovna lehký. Údajně měl vážit necelých dvacet kilogramů a Bronzový Bombarďák po zápase tvrdil, že z jeho nošení byl unavený, a proto nepředvedl co v něm je.


S tím, že nošení těžké parády mohlo mít vliv na jeho porážku souhlasí i Dana White. "Rozhodně to hrálo roli při jeho výkonu," uvedl prezident UFC.


"Když se podíváte na box nebo jiné boje, když se bojovníci připravují na zápas, jsou vzadu. Odpočívají, někteří dokonce spí nebo se jen tak povalují a poté si načasují své rozehřátí a hodí na sebe něco, aby byli v teple," zhodnotil White, jak se běžně zápasníci připravují na boj.

Související obsah"Před zápasem si prostě na sebe neberete takovéhle obleky nebo podobné věci. Proto tyhle sr**ky v UFC nedělám, nemám to rád," prozradil White svůj názor na tyto slavnostní nástupy."Je to ale důvod proč prohrál? Důvod proč prohrál je, že Fury je drsnej boxer, který předvedl perfektní boj tu noc a držel se svého zápasového plánu," pokračoval prezident UFC.

Související obsah

V prosinci roku 2018 si však na sebe sám Wilder upletl bič. V jednom rozhovoru totiž tvrdil, že veškerý svůj trénink absolvuje ve vestě vážící přes 20 kilogramů.

Když se tak nyní Wilder vymlouvá na těžkou výstroj, ve které do ringu přišel, zní to zvláštně. Vždyť by měl být z tréninků na zátěž zvyklý.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události