Box

Furyho v ringu může zastavit nešťastné zranění. Wilder to ví!

Furyho v ringu může zastavit nešťastné zranění. Wilder to ví!
Zdroj: Profimedia

Blíží se největší klání současného boxu. Deontay Wilder i Tyson Fury tvrdí, že do druhého zápasu nastoupí v nejlepší formě a navzájem si slibují knockout. Cikánský Král dokonce rivalovi předpověděl konec už v druhém kole. Ale ranař Wilder má na své straně obrovskou výhodu. Furyho může mezi provazy zastavit předešlé zranění.

Před odvetou s Wilderem (42-0-1) se Tyson Fury (29-0-1) postavil levákovi Otto Walinovi (20-1-1NC). Britský boxer sice po 12 kolech odešel vítězně, ale z duelu si odnesl ošklivě roztržené obočí, které si vyžádalo 47 stehů a voperovanou ochranou síťku. „Oko se dobře hojí. Jestli je to nějaké riziko nevím, protože nejsem chirurg. Moc s tím dělat nemohu. Jestli se to znovu otevře, tak se to otevře,“ řekl krátce po zranění Fury.
 

Pokud by se jizva znovu otevřela, výrazně by to ovlivnilo dění v ringu. Krvácející obočí by Furymu zhoršilo zorné pole a v případě nezastavitelného krvácení by doktor mohl předčasně ukončit zápas. Toho si je vědom i Deontay Wilder, který v nadcházejícím duelu hodlá využít všechny možnosti, jak překonat neporaženého vyzyvatele.

Zdroj: Nova Sport

„Zajistím, aby se mu oko znovu otevřelo a zraním mu i to druhé. Bude to pro něj dlouhá, krvavá a bolestivá noc,“ řekl Bronzový Bombarďák.

Související obsah

Sebejistý Fury na tiskové konferenci přiznal způsobené obtíže. „Je to hrozné. Otevřelo se to čtyřikrát během tréninkového kempu, jen tak. Neměl by mít problém to znovu otevřít, vždyť je to přece největší ranař, co kdy žil,“ komentoval s nadsázkou Tyson důležitý faktor zápasu. Otázkou je, jestli to myslí vážně, nebo to byla jen další návnada pro Wildera.

Související obsah

Pro všechny případy Fury přibral do týmu zkušeného cutmana (ošetřovatele) Jacoba „Steh“ Durana, který se v minulosti staral například o Vladimíra Klička. „Jeho obočí je v dobrém stavu. Celý svět se o to strachuje, ale já a Fury jsme v klidu,“ řekl o hrozbě Duran.

Zdroj: TN.cz

Ať už zápas rozhodne zraněné oko, tvrdé údery nebo výrok rozhodčích, bude to velkolepá bitva. Experti se shodují, že se 23. února do ringu postaví dvě nejlepší těžké váhy současnosti a žádný příznivec rohovnického sportu by si neměl událost nechat ujít.
 

Odvetu Wilder vs. Fury 2 sledujte v neděli 23. února živě od 3:00 na Nova Sport 1 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události