Tenis

Doufám, že zemřeš! Tenistku Vondroušovou šikanují sázkaři

Nepříjemnou součást života vrcholových sportovců odkryla tenistka Markéta Vondroušová. Sedmnácté hráčce světa začali po prohraném zápase v Dubaji vyhrožovat zhrzení sázkaři a někteří jí přáli i smrt. Vondroušová všechny zprávy následně zveřejnila.

Vypadalo to na jasný zápas, jenže pak přišla krize a pád. Ze zápasu, který vedla 6:4, 4:1 stala černá můra. Vondroušová měla Američanku Bradyovou na lopatě, už sahala na vstupenku do třetího kola, ale nakonec slavila rivalka.


Ženský tenis je známý zvraty, které byste v jiném sportu hledali marně. Češka jednoduše soupeřku nedorazila a po obrovském kolapsu, kdy prohrála 11 z příštích 12 gamů zápas ztratila.

Související obsah

Neúspěšní sázkaři se na Vondroušovou vrhli na sociální síti. Napsali jí sice do soukromých zpráv, sedmnáctá hráčka světa se ale rozhodla, že všechno zveřejní.


„A je to tady zase. Už mi to chybělo!“ svěřila se tentokrát Markéta Vondroušová.

Související obsahVzkazy jsou to opravdu nechutné:

„Jdi do pr…e ty ku..o. Vedeš 6:4 a 4:1, tak co chceš víc??? Prohrál jsem kvůli tobě 150 euro ty zas…á ku..o!!! Běž hrát raději kriket!!"


Nebo…

„Ty pí.. vedeš 6:4, 4:1 a co jsi pak dělala? Podvádíš? Markéto, doufám, že zemřeš.“

Zdroj: isifa.com

Že se jedná vpodstatě o tenisový kolorit, který musí trpět tenisté už nějaký čas, potvrzuje další z českých tenistek. „Mě to vůbec nepřekvapilo, protože to je bohužel denní chleba všech tenistů a tenistek a chodí to všem bez rozdílu národnosti. Já sama jsem samozřejmě taky dostávala zprávy a úplně největší paradox byl, když mi přicházely zprávy jak po prohraném zápase, tak po vyhraném,“ vypráví  Klára Suchoň Koukalová.

Související obsahVondroušová by prý mohla autory žalovat u občansko-právního soudu a získat omluvu. Strávila by tím ale zřejmě spoustu času a stálo by to i peníze.

Zdroj: Profimedia

„Já jsem se s tím už setkal ale to už byly přímo výhružky. Řešili jsme nebezpečné vyhrožování: podřežu vás, nakazím tě rakovinou. Ale tady to tak není, tady prostě je doufajíc ve smrt a já se obávám, že to není trestně či právně vyřešitelné. Jediný způsob, jak s tímhle hulvátsvím bojovat, je v podstatě to zveřejnit,“
říká právník Jaroslav Ortman.


Po Barboře Strýcové, Tomášovi Berdychovi či Marii Bouzkové tak další český tenisový zástupce bojuje s větrnými mlýny.

Martin Kasparides, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události