Fotbal

One Messi show! Čtyřmi góly zařídil debakl a zlomil střelecký rekord Realu

One Messi show! Čtyřmi góly zařídil debakl a zlomil střelecký rekord Realu
Zdroj: Profimedia

V kanonádu se proměnil zápas mezi Barcelonou a Eibarem. Lídr španělské soutěže si na svém stadionu připsal drtivou výhru. O čtyři góly se postaral Lionel Messi, jenž vyrovnal ligový gólový rekord, který poté zlomil Arthur. Tečku na dortík zasadil debutující Braithwaite.

Pro někoho je blázen, pro jiného frajer, ale především je to střelec od Pánaboha. Dokázal to v posledním domácím střetnutí, kdy opět uchvátil diváky snad ve všech krajinách „od rovníku k pólu“.

Již v první půli zaznamenal hattrick. První dva zásahy přidal tak, že sebral míč, přesprintoval obránce, kterých se efektně zbavil a propálil vybíhajícího brankáře. U třetího gólu měl trochu štěstí, že se k němu balon odrazil, ale ukázal pohotovost a bystře zavěsil.

 

Související obsah

Vše završil v 87. minutě, kdy mu poslal nováček v sestavě Barcelony Martin Braithwaite skvělý pas před prázdnou klec. Messi však odmítl dát svým osmnáctý zásah v sezóně tak snadno, a tak si míč zpracoval, položil si obránce, gólmana a po krátkém běhu souběžně s brankovou čarou teprve trkl balon do sítě.

Debutující dánský útočník Braithwaite posléze mohl po zhruba čtvrthodině pobytu na hřišti sám skórovat, ale jeho únik zastavil brankář. S dorážkou si ale prosadil Arthur a završil nepopulárního „bůra“ pro Eibar, který znamenal zápis do ligových dějin.

Barcelona pěti zásahy překonala v historických statistikách Real Madrid v celkovém počtu vstřelených gólů. „Bílý balet“ jich nasázel 6 150, katalánský klub má nyní o jeden zásah navrch. Real má tak před střetnutím s Levante hozenou rukavici.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události