Box

Fury odsouhlasil odvetu se zbitým Wilderem. O šanci se hlasí i Joshua

Tyson Fury v ringu ukázal, kdo je lepší boxer. Deontaye Wildera porazil v sedmém kole technickým knockoutem, a rozsoudil tím remízový výsledek prvního střetnutí. Ihned po zápase se začalo spekulovat o třetím duelu. Staronový šampion WBC se další odvetě nebrání.

Z prvního duelu v prosinci roku 2018 odešli s remízovým rozhodnutím. Fury byl boxersky lepší, ale Wilder ho dvakrát uzemnil. Po sporném výsledku všichni volali po odvetném zápasu a ten se i rychle domluvil. Ale v druhém střetnutí byl Fury naprosto dominantní. Wilderovi nedal šanci a několikrát ho uzemnil. I přesto připustil možnou odvetu.
 

„Deontay bude potřebovat nějaký čas, aby se zotavil, ale jsem si jistý, že odvetu vezme. Jsem si dost jistý, že se znovu střetneme. Pokud bude chtít,“ řekl Fury na pozápasové tiskovce. Poprvé se cítil jako vítěz, podruhé to potvrdil. Na největšího ranaře boxu zná recept a věří si, že by ho porazil znovu.

Takhle Tyson Fury ukončil zápas v sedmém kole:


Wilder se už v ringu vyjádřil, že se vrátí silnější, ale na tiskové konferenci přítomný nebyl. Za svého svěřence promluvil jeho trenér. „Absolutně. Podle toho, jak ho znám bude chtít odvetu. Už dvakrát předvedli obrovský zápas. Diváci to chtějí, my to chceme a oni (boxeři) to taky budou chtít,“ odpověděl na otázku třetího zápasu Jay Deas.

Související obsah

Fury (30-0-1) přišel s novou strategií. Na soupeře neustále tlačil a Wilderovi (42-1-1) nenechal prostor na přípravu jeho smrtelné pravačky. Nová taktika se vyplatila a v sedmém kole přilétl do ringu ručník. Cikánský Král dominantním výkonem ukončil Bronzového Bombarďáka a ukázal kdo je na vrcholu těžké váhy.

Související obsah

O trůn se dělí s držitelem pásů WBO, WBA, IBF a IBO Anthony Joshuou (23-1-0). Jejich duel by rozhodl o absolutním králi těžké váhy a současného boxu. Nicméně šampionovi většiny organizací a jeho týmu je často vytýkáno, že si vybírá papírově slabší soupeře.

Zdroj: Profimedia

Fury si o něj několikrát řekl, ale zápas nepřišel. Teď už Joshua nemá kam utéct a vypadá to, že ani nechce. Jeho promotér po shlednutí odvety hlasuje pro zápas o sjednocení titulů. "Fury byl briliantní. Za mě bychom měli udělat zápas s AJ. Nikdo nechce vidět třetí duel," vyjádřil se Eddie Hearn. Nicméně všichni musí jednat rychle. Tyson Fury ještě před zápasem řekl, že v profesionálním boxu hodlá absolvovat poslední tři zápasy.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události