Box

Fury si každým úderem vydělal přes osm milionů! A to se trefil 82 krát

Fury si každým úderem vydělal přes osm milionů! A to se trefil 82 krát
Tyson Fury vs. Deontay Wilder 2 Zdroj: Profimedia

Tyson Fury a Deontay Wilder mají za sebou velkolepou bitvu. Odvetný zápas trval jen sedm kol, ale boxeři stihli víc, než v předchozích dvanácti kolech v roce 2018. Furymu se povedlo za kratší čas trefit mnohem víc úderů, knockautovat soupeře, získat pás WBC a vydělat si pořádný balík.

Fury (30-0-1) nastoupil s úplně jiným stylem. Nechtěl výsledek nechat na rozhodčích a agresivně tlačil na Wildera (42-1-1), kterému nenechal žádný prostor. Otřesený Bronzový Bombarďák na pokraji sil našel vysvobození v sedmém kole, kdy jeho roh hodil do ringu ručník. Za necelých jednadvacet minut bylo hotovo. Cikánský Král si připsal výhru TKO a pás šampiona WBC.
 

Cenné vítězství získal Fury díky vysoké aktivitě a přesným úderům. Za sedm kol trefil 82 úderů z toho 58 jich bylo dominantních. V prvním zápase se mu za 12 kol povedlo zasadit pouze 38 dominantních úderu. Na druhé straně Wilder ve druhém duelu trefil 34 úderů z toho 18 dominantních. Bohužel pro Bronzového Bombarďáka nedokázal zasadit ten jeden rozhodující, který mu v předchozích zápasech přinesl už 41 vítězství před limitem.

Takhle Tyson Fury ukončil odvetu s Deontayem Wilderem:


Polehčující okolnost Wilderovy prohry a bonus Furyho výhry je suma, kterou si podle Nevadské atletické komise mají vydělat. Boxerům byl přislíben honorář ve výši 115 milionů korun a garance z prodaných vstupenek a online přenosů do výše 580 milionů korun. Celkově si tak rozdělí téměř 1,4 miliardy korun. V přepočtu na kola, si tak oba zápasníci vydělali téměř 100 milionů korun za jednu tříminutovku. Fury si jedním úderem vydělal 8,5 milionu korun a jeho sok 20,3 milionů korun.

Zdroj: Profimedia


Tyson Fury
Odhadovaný výdělek: 695 milionů korun
Počet úderů: 84
Částka za úder: 8,5 milionu korun

Deontay Wilder
Odhadovaný výdělek: 695 milionů korun
Počet úderů: 34
Částka za úder: 20,3 milionů korun

Související obsah

Avšak přepočet je pouze orientační. Celková suma je uvedená před zdaněním, před odvodem podílu manažerům, trenérům a zbytku týmu. A také se musí zohlednit náklady na několika měsíční přípravu. Na druhou stranu i po odečtení všech těchto položek boxerům zůstane pěkné jmění.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události