Box

Fury za sedm kol napáchal víc škody, než stihl za předchozí zápas

Boxerský svět má nového šampion WBC. Tyson Fury v druhém zápase s Deontayem Wilderem předvedl obrovskou proměnu. Díky agresivnějším, útočnějším a silnějším úderům zasáhl svého rivala v sedmi kolech víckrát, než v prvním duelu ve 12. kolech. O jeho dominanci jasně svědčí i pozápasové statistiky.

Tyson Fury (30-0-1) i přes svou výšku je extrémně pohyblivý boxer. Často tancuje kolem svého soupeře a postupně sbírá body. Nicméně tento styl mu v prvním střetnutím s Deontayem Wilderem (42-1-1) nestačil a rozhodl se před odvetou provést velké změny. Dlouholetého trenéra Bena Davise nahradil legendou Suger Hillem a rozhodl se soka knockoutovat.
 

„Každý ví, že jsem mistr úhybů. Dvanáct kol můžu běhat kolem a trefovat přední ruku. Ale to minule nefungovalo. Odešel jsem s remízou, a to beru jako prohru. Věděl jsem, že jediný způsob, jak si zajistit výhru je knockout. S trenérem jsme v tělocvičně nacvičovali nový plán a pak jsem ho provedl v ringu,“ komentoval svůj výkon Fury na pozápasové tiskovce.

Související obsah

Cíl se Furymu povedl a už ve třetím kole se Wilder sbíral ze země. Po sérii dalších knockdownů, roh Bronzového Bombarďáka v sedmém kole hodil do ringu ručník a Fury získal vítězství technickým knockoutem. Ale ještě před ukončením zápasu, bylo každému jasné, že Tyson je naprosto dominantní. O větší aktivitě svědčí i fakt 267 úderů a dvojnásobný počet čistě trefených, než se podařilo Wilderovi.

Zdroj: TN.cz

Zápas trval pouhých sedm kol, tedy necelých jednadvacet minut. Ale Fury dokázal za kratší dobu než v prvním zápase, rozdat mnohem víc úderů. V prvním duelu v roce 2018 vyslal 223 úderů z toho jich trefil 46. A dominantních úderů (v anglickém originále Power Punches - signifikantně nebezpečné údery) vyslal v prvním střetnutí 38, zatímco při vítězné odvetě 58.

Zdroj: Profimedia

Fury udělal obrovský kus práce a všem ukázal, proč je považován za jedničku těžké váhy. „Nezapomínejte, Wilder říkal, že mám místo pěstí polštáře. Ale nevedl jsem si špatně na starého tlustého chlápka, co neumí dát ránu?“ bavil novináře na tiskovce nový šampion WBC.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události