Box

Český trenér zhodnotil bitvu Fury vs. Wilder 2: Jeden z nejlepších zápasů!

V neděli 23. února svět sledoval, jak neporažený Tyson Fury v sedmi kolech odvetného zápasu zničil největšího ranaře historie Deontaye Wildera a převzal pás šampiona WBC. Největší boxerský duel posledních let okomentoval pro televizi Nova bývalý český reprezentant a zkušený trenér boxu Filip Miňovský.

„Fury byl výborně připravený a skvěle zápas zvládl takticky. Naopak Wilder moc spoléhá na sílu a dynamiku svých úderů. Když mu ty věci nevycházely, neměl náhradní plán. Fury na něj vytvořil nátlak,"  okomentoval výkony obou aktérů Miňovský
 

„To zkoušel i Ortiz a další, ale nikdo to nedokázal tak, jako Fury. Nižší boxery Wilder odrážel údery, ale Fury je dlouhý a má dosah. Wilder nedokázal udržet vzdálenost, aby si odpočinul. Podle mě na něj bylo tempo moc vysoké a začal odcházet fyzicky i mentálně,“ prokračoval Miňovský.

Poslední údery, než rozhodčí ukončil zápas:Asi jeden z nejlepších zápasů v těžké váze za poslední dobu,“ zhodnotil Miňovský. Fury (30-0-1) mezi provazy ukázal mnohem aktivnější výkon než v prvním zápase. Wildera (42-1-1) neustále tlačil a mašině na knockouty dal ochutnat vlastní medicínu. Bronzový Bombarďák se čtyřikrát sbíral ze země a od strašlivého výprasku ho zachránil až vhozený ručník v sedmém kole. Rozhodnutí vzdát zápas, vyvolalo vlnu kritiky. Sám Wilder chtěl pokračovat.
 

„Wilder mohl boxovat dál, ale krvácel z ucha. To může vypovídat o závažnějším problému. Může to být prasklý bubínek, nebo to mohlo postihnout i spodinu lebeční nebo mozek. Z tohoto důvodu bych řekl, že to bylo dobré rozhodnutí. Zvlášť když v té chvíli Wilder neměl zápas pod kontrolou.“

Zdroj: TN.cz

Fury výhrou získal titul šampiona WBC a dostál názorům, které ho považují za nejlepšího boxera současnosti, i přestože pásy WBO, WBA, IBF a IBO drží Anthony Joshua. Filip Miňovský se přiklání na stranu Cikánského Krále, dokonce před Joshuu staví i Wildera.
 

„Tenhle zápas jsem považoval za souboj dvou nejlepších těžkých vah a momentálně Fury ukázal, že je lepší. Nemyslím si, že Joshua dosahuje jejich kvalit, minimálně na základě posledních zápasů. Myslím, že Fury i Wilder jsou lepší bijci a Joshua je až trojka.“

Související obsah

Novy šampion WBC už před odvetným duelem sdělil, že ho v profesionální kariéře čekají poslední tři zápasy. Jeden má úspěšně za sebou a teď se čeká, co bude dál. Wilder má třicet dní na dojednání odvety, ale do hry vstoupil i Joshua, který se chce pokusit o sjednocení všech velkých titulů.
 

„Wilder není míň šikovný něž Joshua. Jsou zhruba na stejné technicko-taktické úrovni, ale Wilder má k tomu tvrdší úder. No a Fury je nejšikovnější z nich všech. V duelu s Joshuou bych favorizoval Furyho, převyšuje Joshuu v chytrosti a k tomu se velmi dobře pohybuje, byť na to nevypadá.“

 

Filip Miňovský v současnosti trénuje v pražském klubu SK10. K titulu evropského šampiona WBO dovedl Štěpána Horvátha a na profesionální debut připravil herce Jakuba Štáfka. Své zkušenosti s bojem v postoji předává i hvězdám české MMA scény jako Alex Cverna, Michal „Meloun“ Petrášek, Michal „Černovous“ Martínek či Matouš Kohout.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události