NBA

Velké loučení se zesnulým Bryantem, slzám se neubránila ani legenda Jordan

V pondělí se v Los Angeles na chvíli zastavil čas. V ikonickém Staples Center se totiž lidé loučili se zesnulým basketbalistou Kobe Bryantem a jeho dcerou Gigi, kteří zemřeli po tragickém pádu vrtulníku. Na pódiu v domácí hale Lakers vystoupila i legenda NBA Michael Jordan a jednalo se o hodně emotivní vystoupení.

K tragické události došlo 26. ledna. Kobe Bryant tehdy se svou dcerou Giannou a dalšími sedmi lidmi cestoval na utkání týmu Mamba, který Bryant trénoval. Pilot vrtulníku ale v husté mlze nezvládl řízení a narazil do kopce nedaleko Calabasu v Kalifornii. Na palubě nikdo nepřežil.
 

Nyní téměř měsíc po tragédii se konala velká pietní akce v hale, se kterou je spojena celá kariéra slavného basketbalisty. Jedním z vrcholů pohřbu se stalo vystoupení legendárního hráče Chicaga Bulls Michaela Jordana, který bral hvězdného Kobeho jako svého „mladšího bratra“.

"Když zemřel Kobe, umřel i kousek ve mně. Jsou to vzpomínky, se kterými musíme žít a poučit se z nich. Slibuji, že odteď každý den budu žít se vzpomínkou na tebe. Odpočívej v pokoji můj malý bratře,“ zakončil svůj emotivní proslov Jordan, který se při něm neubránil slzám.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu NBA

Důležité Události