UFC

McGregor má na stole další zápas! Do klece by měl nastoupit během léta

McGregor má na stole další zápas! Do klece by měl nastoupit během léta
Justin Gaethje a Conor McGregor | Zdroj: profimedia / koláž tn.cz

Conor McGregor je nejsledovanější postava současné MMA scény. Nejnovější zprávy přinesly trochu světla do jeho ve stínech zahalené budoucnosti. Vypadá to, že by irský ranař mohl znovu zápasit během léta 2020. Nikoli však proti neporaženému Chabibovi, nýbrž s rozjetým Justinem Gaethje.

Po čtrnáctiměsíční pauze se McGregor (22-4) vrátil ve velkém stylu. Na zdolání Donalda Cerroneho (36-14-1NC) mu stačilo pouhých 40 vteřin. Několikrát řekl, že v roce 2020 chce zůstat aktivní a zápasit minimálně třikrát. Prezident UFC Dana White vidí jako jediný možný zápas druhý duel se šampionem lehké váhy (do 70 kg) Chabibem Nurmagomedovem (28-0). Ale na odvetu si irský ranař musí chvíli počkat. A tak se schyluje k jiné výzvě.
 

MMA expert a komentátor Ariel Helwani poskytl informace ze zákulisí UFC. „Zápas mezi McGregorem a Gaethje během léta je nejžhavější možnost. Ale vše se může změnit, teprve začínáme jednat. Gaethje ten zápas chce, a pro Conora duel dává největší smysl,“ naznačil ve své show na ESPN.

Zdroj: Profimedia


Bývalý dvojnásobný UFC šampion má jasný cíl, vrátit porážku Chabibovi. Nicméně tým neporaženého Dagestánce několikrát naznačil, že si ho Ir nezaslouží. Taktéž jeho posledního soupeře Cerroneho považují za lehké sousto a vyzývají McGregora k větší výzvě, kterou by si titulový zápas zasloužil.

 

Justin Gaethje (21-2) patří k TOP zápasníkům lehké váhy. V současnosti je v žebříčku na čtvrté pozici, na kterou sestoupil právě kvůli McGregorovi. Byl nejpravděpodobnějším adeptem na titulový zápas s Dagestánským Orlem a protekce, které se Conor těší od prezidenta UFC, ho značně pobouřila.

Zdroj: Profimedia

Společný duel měl dopadnout už dříve, ale McGregor si poranil ruku. Gaethje tvrdí, že se ho irský ranař bojí a nepochybuje, že by z klece odešel vítězně. Stejně jako jeho rival i on v posledním zápase překonal právě Donalda Cerroneho a v kariéře prohrál pouze dvakrát. Zápas by nabídl to nejlepší ze současného MMA, ale jednání o duelu McGregor vs. Gaethje jsou zatím na startovní čáře.

Související obsah

Než se uskuteční  zmíněný duel, vychutnejte si 1. března UFC Fight Night 169 živě od 2:00 na Nova Sport 2 a Voyo.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události