UFC

UFC rozdává titulové šance! O pásy budou bojovat přemožení zápasníci

UFC rozdává titulové šance! O pásy budou bojovat přemožení zápasníci
Zdroj: Profimedia

UFC oznámilo další titulový zápas. Henry Cejudo bude poprvé bránit pás bantamového šampiona proti veteránovi Josému Aldovi. Brazilec má za sebou dvě porážky v řadě, ale jeho legendární odkaz mu zajistil titulovou šanci. V současnosti nebude jediný, kdo s negativní bilancí dostal životní příležitost.

Devátého března na galavečeru UFC 250 v Sao Paulu nastoupí bantamový (do 61 kg) šampion a olympijský vítěz Henry Cejudo (15-2) proti domácímu Josému Aldovi (28-6).

Držitel titulu si o veterána UFC sám řekl, a to i přesto, že dvakrát za sebou prohrál. Dokonce Brazilec v bantamové váze absolvoval pouze jeden duel. Spolu sdílejí i posledního vyzyvatele, ale Aldo na rozdíl od Cejuda Moraesovi podlehl, byť ve vyrovnaném souboji.
 

"Ten mizera ten zápas neprohrál. Naopak byl vítěz a já se k němu budu chovat, jako by opravdu byl," sdělil prezident UFC Dana White na reakci šampiona, po Aldově poslední kontroverzní prohře.

Zdroj: Profimedia

Aldo není jediný, kdo dostal titulovou šanci po sérii porážek. Už 8. března v kleci vyzve Yoel Romero (13-4) neporaženého šampiona střední váhy (do 84 kg) Israele Adesanyu (18-0). Skoro to vypadá, že UFC nemá, koho proti svým favoritům stavět, nicméně oba šampioni si o své vyzyvatele sami řekli.

Související obsah

Ačkoli Aldo i Romero poslední zápasy nedokázali vyhrát, v kariéře toho dosáhli mnoho a jejich skalp by byl cenným vítězstvím do sbírky. Například Aldo dlouho vládnul pérové váze (do 66 kg), než ho v roce 2015 sesadil Conor Mcgregor (22-4).

Zdroj: profimedia.cz

Sám Cejudo nastoupí téměř po roční pauze. Naposledy zápasil v červnu 2019, kdy porazil Marlona Moraese a získal druhý titul a stal se dvojnásobným šampionem. Poté dlouho léčil operované rameno. Naštěstí se mexicko-americký zápasník zotavil a je připravený bránit svůj trůn.

Související obsah

Cejudo uvolnil pás šampiona muší váhy kvůli neaktivitě a záměru soustředit se na těžší kategorii. O volný titul do 57 kg se utkají už 1. března Joseph Benavidez (28-5) a Deiveson Figueiredo (17-1) na UFC Fight Night 169.
 

Duel o volný pás šampiona muší váhy a UFC Fight Night 169 sledujte v neděli 1. března živě od 2:00 ráno na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události