Box

Wilder viní trenéra za spolupráci se soupeřem. Chce ho nahradit

Wilder viní trenéra za spolupráci se soupeřem. Chce ho nahradit
Deontay Wilder na vážení Zdroj: Profimedia

Boxerský duel Wilder vs. Fury 2 ukončil v sedmém kole vhozený ručník. Mnozí vidí rozhodnutí Marka Brelanda jako správnou věc. Ale Deontay Wilder to pokládá za kudlu do zad. Cítí zradu a podezírá svého trenéra ze spolupráce se soupeřovým rohem. Před třetím zápasem zvažuje výrazné změny v týmu.

„Jsem z Marka zklamaný, protože jsme o tom mluvili několikrát. Oni mě znají a ví, že jsem válečník. Jdu do ringu zabíjet a to stejné čekám od soupeře. Takže jsem řekl mému týmu, nikdy neházejte do ringu ručník, ať to vypadá všelijak,“ řekl Wilder v prvním pozápasovém rozhovoru.
 

Z činu svého kolegy byl v rozpacích i hlavní Wilderův trenér Jay Deas. Naopak mnoho expertů, trenérů i fanoušků považují osudové rozhodnutí za správné. Mezi provazy padlly tvrdé údery a byť jsou boxeři ochotni v ringu nechat vše, v první řadě jde o jejich zdraví.

Sestřih zápasu Tyson Fury vs. Deontay WIlder o pás WBC:


Nicméně Wilder i přes inkasovaný výprask a šestitýdenní zdravotní suspendaci tvrdí, že měl zápas pořád ve svých rukou. „V zápase s Ortizem jsem na tom byl hůř než teď. Pořád jsem byl při smyslech. Pořád jsem se dokázal hýbat, i když moje nohy byly ztuhlé. Mohlo to vypadat jinak, ale já jsem sakra Deontay Wilder, nikdy nejsem nahraný díky mé ohromující síle,“ komentoval dění v ringu boxer, kterému ve 41 případech stačil k výhře jediný úder.

Zdroj: Profimedia

Wilder poznal porážku poprvé v profesionální kariéře a je pochopitelné, že se s novou zkušeností vyrovnává po svém. Avšak svými slovy zašel hodně daleko, neboť nepřímo svého trenéra označil za zrádce. „Jay (hlavní trenér) mu řekl, ať to nedělá a on to stejně učinil. To vám do hlavy vštěpí nejrůznější myšlenky. Nechci přemýšlet negativně a zaobírat se nějakými konspiracemi, ale někdo udělal něco, na co neměl právo a co mu bylo zakázáno,“ řekl bývalý šampion WBC.

Zdroj: Profimedia

Naznačil, že Mark Breland byl spolčen se soupeřovým týmem. Sám zápas ukončil, ale svěřence Furyho trenéra Anthony Dirrella, který řval ať vhodí ručník, sám prý nezaregistroval. „Všichni v mém rohu ho slyšeli, jen Mark ho prý jediný neslyšel. To je zvláštní ne?“ polemizoval Wilder.

Související obsah

Tonoucí se stébla chytá a ať už se Wilder snaží ospravedlnit svou prohru jakkoli, faktem zůstává, že prohrál všechna kola. Teď ho čeká odpočinek v Africe a pak zváží, jaké změny v týmu učiní. Bude to klíčové rozhodnutí, neboť ho čeká třetí duel s Tysonem Furym 18. července či na podzim 2020.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události