Box

Bude třetí zápas! Wilder si po výprasku nárokuje právo na odvetu

Trilogie je tu! Vypadá to, že Tyson Fury a Deontay Wilder se v ringu střetnou ještě jednou. Bronzový Bombarďák, který utrpěl první porážku v profesionální kariéře, využil právo na odvetu ustanovené v předchozí smlouvě. Třetí duel by se měl konat během léta.

Deontay Wilder během sedmi kol zažil nejhorší chvíle kariéry. Od Furyho dostal výprask, několikrát se sbíral ze země a nepředvedl nic, čím by Cikánského Krále mohl ohrozit. I přes soupeřovu dominanci se Bronzový Bombarďák cítí okraden a vhozený ručník, považuje za selhání svého týmu. Dva dny po zápase neváhal a využil právo, do třiceti dnů požadovat odvetu.
 

„Určitě to chci! Těším se na to. Jsem válečník a pravý šampion. Vždy takhle zápasím a rozhodně budu pokračovat. Je to jisté, bude to někdy v létě,“ řekl Wilder pro ESPN.

Na odvetu má právo, ale otázkou je, jestli dokáže změnit svůj styl a Furyho překvapit. Nechat soupeře sbírat body a spoléhat na jeden konečný úder tentokrát nefungovalo.

Zdroj: Profimedia

Před vhozením ručníku Fury svého soka naprosto přeboxoval. Během sedmi kol trefil dvakrát víc úderů a ukázal, jak adaptabilní boxer je. Pro třetí zápas bude klíčový faktor, jestli se Wilder dokáže poučit ze svých chyb. V druhém rohu zas, zda nový šampion dokáže udržet motivaci. Tyson se před zápasem přiznal, že box už bere jen jako práci.

Zdroj: TN.cz

Nicméně po fenomenálním vítězství přijal Fury odvetu dřív, než si o ni řekl sám Wilder. „Deontay bude potřebovat nějaký čas, aby se zotavil, ale jsem si jistý, že odvetu vezme. Jsem si dost jistý, že se znovu střetneme. Pokud bude chtít,“ řekl na pozápasové konferenci.

Související obsah

Poprvé se střetli 1. prosince 2018. Po remízovém duelu se o 14 měsíců později potkali znovu. Naštěstí pro fanoušky boxu to vypadá, že na finální souboj nebudou muset čekat moc dlouho. Jak Wilder řekl, měli by boxovat v létě 2020. Zmíněn byl první termín během července, ale Furyho promotér Bob Arum poznamenal, že by zápas mohl být odložen až na září.

Související obsah

Šampion se před zápasem nechal slyšet, že ho v kariéře čekají poslední tři zápasy. Po úspěšném získání titulu WBC se rýsují ty poslední dva. Kromě završení trilogie s Wilderem, svět boxu už dlouho čeká na duel o absolutního šampiona. Tím by mělo být střetnutí Furyho s držitelem ostatních velkých pásů Anthony Joshuou.

Související obsah


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události