Real triumfoval v El Clásicu! Po výhře nad Barcou se vyhoupl do čela

Fotbalisté Realu Madrid dokázali ve slavném El Clásicu zdolat Barcelonu a vyhoupli se do čela španělské ligy. O vítězství rozhodli ve druhém poločase, kdy se trefil Júnior a Díaz.

Na světě není příliš slavnějších fotbalových kláních než ikonické El Clásico. Souboj odvěkých rivalů ve španělské lize mezi domácím Realem Madrid a Barcelonou navíc mohl napovědět o prvním místě v LaLize.

V prvním poločase byla o něco aktivnějším celkem Barcelona, která několikrát prověřila gólmana Courtoise v brance Madridu. Na belgickém brankáři si dvakrát vylámala zuby i argentinská megastar Lionel Messi.

Druhý poločas však zase lépe vycházel domácímu Realu Madrid, který na Santiago Bernabeu sledoval i Cristiano Ronaldo.

A jeho bývalí spoluhráči mu museli dělat radost. V první situaci sice ještě Iscovu střelu vykopl z brankové čáry Piqué. V druhé příležitosti se však nemýlil Vinicíus Júnior, který přesnou střelou k tyči otevřel skóre a Real vedl 1:0.

Katalánský celek se sice snažil o rychlou odpověď, ale domácí tým jim příliš příležitostí nenabízel. Naopak mohl přidat druhý gól, ale přímý kop Sergia Ramose se neuchytil.

Nicméně v nastaveném čase druhého poločasu Real přece jenom podruhé udeřil. Mariano Díaz po pár vteřinách na hřišti překonal Ter Stegena a Madrid mohl začít slavit. Vítězstvím 2:0 se totiž dostal na první místo tabulky o jeden bod právě před Barcelonu.