Biatlon

Biatlon v Novém Městě bude bez diváků. Řeší se ale i jiné varianty

Světový pohár v biatlonu v Novém Městě na Moravě bude tento týden bez diváků. Rozhodla o tom Bezpečnostní rada státu. Závody se mají konat od 5. do 8. března. Vedení České biatlonové unie ale dál jedná s Mezinárodní federací IBU a řeší se další vývoj událostí.

Na závody Světového poháru se dle organizátorů chystaly statisíce fanoušků, každý den přibližně 30 tisíc. Vstupenky byly prodány za 22 milionů korun. Nyní musí všichni přiznivci na zážitky z Vysočina Arény zapomenout.

"Z mého pohledu je to rozhodnutí Bezpečnostní rady státu a organizátoři se s tím budou muset vypořádat. Vzhledem k tomu, kolik lidí na tu akci mělo přijet, je to preventivní opatření a za mě, já jsem žádnou jinou alternativu neviděl," řekl ČTK ministr vnitra Jan Hamáček.

 

Související obsah

Závody v České republice jsou prvními po mistrovství světa, které se konalo v Anterselvě. Jako první je ve čtvrtek v plánu sprint žen, v pátek pak sprint mužů. V sobotu se jedou štafety a v neděli závody s hromadným startem.

Zdroj: Profimedia

Není ale vyloučené ani to, že se závody budou rušit celé. "V tuto chvíli je ve hře spousta variant, jedná se s Mezinárodní biatlonovou federací, co s tím a je to opravdu zamotané," sdělil webu TN.cz tiskový mluvčí českého biatlonu Tomáš Hermann. "Oficiální stanovisko teprve budeme vydávat v průběhu pondělního odpoledne," dodal. O tom, zda se klání uskuteční aspoň bez diváků, se má podle informací TN.cz rozhodnout ve středu.

Související obsah

V Česku byly v neděli prokázány první tři případy nákazy koronavirem. Jedná se o dva české občany a jednu Američanku, která do ČR jela na výlet.

O tom, zda se zruší další sportovní akce, se rozhodne ve středu ráno, kdy opět Bezpečnostní rada státu zasedne.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události