Fotbal

Bývalého kanonýra Liverpoolu trestali za sázky! Dej to na Sevillu, psal

Bývalého kanonýra Liverpoolu trestali za sázky! Dej to na Sevillu, psal
Zdroj: Profimedia

Anglický fotbalista Daniel Sturridge má před sebou poměrně dlouhou dovolenou. Potrestán byl kvůli skandálu se sázkami. On sám, pravda, tikety na pobočce nepodával, ale poskytoval svým rodinným příslušníkům informace o svých přestupech.

Bývalý hráč Liverpoolu, Chelsea či Machesteru City se vydal z rodné Anglie napříč celou Evropou a zakotvil v tureckém Trabzonsporu, kde dostal tříletou smlouvu.

Do posledního zápasu, v němž jeho tým porazil Rizespor s Milanem Škodou v sestavě 5:2, už ale na lavičce chyběl a je jasné, že jeho jméno se v sestavě do konce jarní části již neobjeví. Sturridgovi byla pozastavena zápasová činnost až do 17. června.

Navíc bude muset ze svého účtu obětovat 150 tisíc liber (cca 4,5 milionů korun), což je dvakrát víc, než dostal anglický útočník v létě, kdy se podnětem k jeho chování zabývaly anglické fotbalové orgány poprvé.

Související obsah

Sturridge měl dle dostupných záznamů poskytovat rodinným příslušníkům informace o jeho přestupech. Sám hráč po udělení trestu vyzval sázkové kanceláře k tomu, aby přestaly vypisovat kurzy na transfery, a to zvláště proto, aby mohli hráči o svých plánech hovořit doma otevřeně.

Bývalý anglický reprezentant ale rozhodně nemluvil jen o tom, že by někam rád přestoupil, ale k sázení přímo nabádal. V oficiální zprávě Anglické fotbalové asociace je i přepis jeho konverzace s bratrem Leonem.

Související obsah

Když se rozhodovalo, zda zamíří do Interu Milán či Sevilly, napsal, že by radši do Španělska. Po několika zprávách napsal jednoznačně: „Tak to dej na tu Sevillu a když to nevyjde, tak ti vrátím prachy.“

Třicetiletý fotbalista má o čem přemýšlet. Zda se svou „kampaní proti tomu, co mu přerušilo kariéru“ uspěje, je ve hvězdách. Každopádně alespoň dal podnět bookmakerům k tomu, aby vypsali kurzy na jeho další působení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události