MMA

O přelétavý pás usiluje znovuzrozená Polka, v cestě má však Zhangovou

O přelétavý pás usiluje znovuzrozená Polka, v cestě má však Zhangovou
Zdroj: Profimedia

Další tahákem UFC 248 v Las Vegas bude i souboj mezi šampionkou Weili Zhangovou a po titulu dychtící Polkou Jedrzejczykovou. Tahle titulová bitva vyvolává spoustu otázek, zejména kvůli tomu, že se obě fighterky spolu ještě neutkaly.

Ženský pás váhové kategorie do 52 kilogramů je v posledních letech dost přelétavý. Za poslední tři roky ho nosily hned čtyři bojovnice.
 

V roce 2015 ho témeř tři roky držela právě Polka Jedrzejczyková, jenže pak přišel pád. Šampionce totiž vyfoukla titul Američanka Namajunasová, která ho dokázala následně i v odvetném duelu obhájit.

Pak se však objevila Brazilka Andradeová, které se povedlo americkou šampionku překvapivě porazit a uzmout si pás do 52 kilogramů pro sebe. Nicméně na trůnu se příliš neohřála. Po čtvrt roce ho totiž nedokázala uhájit před Zhangovou, jež ji uštědřila technické KO.


 

Třicetiletá fighterka není v organizaci UFC ani dva roky, přesto už drží titulový pás, a to jako první Číňanka v historii. Nyní však bude muset prokázat, že si cenný artefakt zaslouží.

Související obsah

Obhajovat ho bude právě proti znovuzrozené Jedrzejczykové, která se po delší pauze vrátila do oktagonu a hned prvním vítězstvím si řekla o právo bojovat o titul, jenž jí dříve patřil.

Zda-li zvítězí nadšení Zhangové nebo zkušenost Jedrzejczykové můžete sledovat na UFC 248, které vysíláme živé od 4:00 ráno na stanici Nova Sport 2 a VOYO.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události