Biatlon

Krčmář skončil ve sprintu čtvrtý! Od medaile ho dělilo třináct sekund

Michal Krčmář skončil ve sprintu čtvrtý Zdroj: profimedia.cz

Česká biatlonová reprezentace se na závodech Světového poháru v Novém Městě na Moravě blýskla dalším výborným výsledkem. Na třetí místo Markéty Davidové navázal v pátečním sprintu mužů na 10 km Michal Krčmář, který skončil čtvrtý. Od medaile ho dělilo třináct sekund. Z vítězství se radoval Nor Johannes Thingnes Boe, druhý dojel Francouz Fillon Maillet a třetí Tarjei Boe.

Závody v české mekce biatlonu jsou poznamenány nařízením Bezpečnostní rady státu, která rozhodla, že kvůli hrozbě šíření koronaviru se závody konají bez diváků. Čeští reprezentanti ale ukazují, jaká škoda to je.

Po čtvrteční bronzové jízdě Davidové se blýskl umístěním v nejlepší desítce i Krčmář. Devětadvacetiletý závodník položil základ k úspěchu v čisté střelbě. Navíc měl i třináctý nejrychlejší čas. Čtvrté místo pro Krčmáře znamená nejlepší výsledek v letošní sezoně.

Ostatním reprezentantům se už tolik nedařilo. Jakub Štvrtecký sice na střelnici taky nechyboval, ale i vinou pádu obsadil 31. místo. Ondřej Moravec se dopustil jedné minely, kvůli pomalejšímu běhu byl až 42.

Michal Šlesingr si připsal dvě chyby a nakonec obsadil 56. místě. Závod se vůbec nepovedl Adamovi Václavíkovi, ten chyboval pětkrát a bral až 77. místo.