Biatlon

Ženské štafetě nevyšla střelba, Češky skončily desáté. Vyhrálo Norsko

Ženské štafetě nevyšla střelba, Češky skončily desáté. Vyhrálo Norsko
Zdroj: Profimedia

Závody Světového poháru v biatlonu v Novém Městě na Moravě se jedou sice bez fanoušků kvůli koronaviru, domácím závodníkům se přesto v úvodních sprintech dařilo. Ženská štafeta bohužel na předchozí skvělé výkony nenavázala. Češky musely třikrát na trestné kolo, a dojely si tak pro celkové desáté místo.

Českou štafetu rozběhla Jessica Jislová a rozhodně nezklamala. Při první střelbě minula jednou. Vestoje sice dobíjela dvakrát, ale v té době byl na střelnici prudký vítr, který na trestné kolo poslal hned pět závodnic, takže Jislová se vytáhla z šestnáctého místa na dvanácté, a na předávku se dostala dokonce jako osmá.
 

Na druhém úseku za Česko nastoupila Markéta Davidová. Vleže předvedla perfektní střelbu, díky čemuž se posunula na čtvrté místo, jenže stojka jí nevyšla. Po třech přesných zásazích čtyřikrát v řadě minula, a poslední střelou tak pouze zachránila, že trestné kolo musela absolvovat pouze jednou, ne dvakrát. I přes trestné kolo se česká štafeta udržela na nadějném osmém místě se ztrátou 35 sekund na první Ukrajinu.
 

Třetí úsek patřil Lucii Charvátové, ale té bohužel nevyšla střelba vleže. Z pěti terčů netrefila jeden, jenže poté ho netrefila ani jednou ze tří opravných ran, a musela tak na trestné kolo. Bohužel ani při své druhé střelbě se Charvátová nevyvarovala trestného kola, kvůli čemuž se propadla na desáté místo.


Na posledním úseku Eva Kristejn-Puskarčíková při obou svých střelbách třikrát dobíjela, ale trestnému kolu se vyhnula. Ve finiši dojížděla boku po boku se Švýcarkou Häckiovou. Fotofiniš vyhodnotil jako lepší Švýcarku, Češky se tak musely smířit s desátým místem.

Související obsahI pošesté v sezoně se z vítězství radovaly Norky, a to i bez Olsbuové-Roeiselandové. Na poslední střelbu přijela Tiril Eckhoffová stejně jako zástupkyně Ukrajiny a Francie, ale pouze Norka zastřílela čistě, a tak dojela pro další první místo pro norskou štafetu. Druhá dojela Francie, třetí Německo.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události