Biatlon

Davidovou potopila střelba vestoje. Masák vyhrála suverénní Eckhoffová

Davidovou potopila střelba vestoje. Masák vyhrála suverénní Eckhoffová
Zdroj: Profimedia

Poslední den Světového poháru v Novém Městě na Moravě patří závodům s hromadným startem. Mezi třicítkou žen startovala z Češek pouze Markéta Davidová. V polovině závodu držela nadějnou pozici, ale po chybách při střelbě vestoje se propadla až na dvacáté místo. Vyhrála Norka Eckhoffová.

Markéta Davidová šla do závodu s hromadným startem jako jediná Češka. Z prázdných tribun ji sice fanoušci nehnali dopředu, ale Davidová přesto rozjela závod skvěle.


Obě střelby vleže zvládla Davidová perfektně, díky čemuž se držela mezi těmi nejlepšími, jenže při třetí návštěvě střelnice dvakrát chybovala, což ji shodilo až na patnácté místo.


Ani druhá stojka Davidové nevyšla. Musela znovu dvakrát na trestné kolo, kvůli čemuž se propadla až na konečné dvacáté místo.


Tři perfektní střelby předvedla Tiril Eckhoffová, a jelikož skvělým během si vytvořila pohodlný náskok, nevadila jí ani jedna chyba v závěrečné střelbě a s náskokem si dojela pro první místo.

Související obsahDruhá skončila Švédka Hanna Oebergová, třetí Němka Preussová. Prvních patnáct terčů trefila Paulína Fialková přesně a měla rozjeto na stupně vítězů, ale po dvou chybách z poslední střelby se musela spokojit s jedenáctým místem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události