Biatlon

Johannes Boe dominoval masáku. Češi uzavřeli druhou desítku

Johannes Boe dominoval masáku. Češi uzavřeli druhou desítku
Zdroj: Profimedia

Posledním závodem letošního Světového poháru v Novém Městě na Moravě byl závod s hromadným startem mužů. Mezi třicítkou startujících byli i dva Češi - Ondřej Moravec a Michal Krčmář. Bohužel ani jednomu z nich se závod nevydařil a skončili v horší polovině. Johannes Boe předvedl suverénně nejlepší běžecký výkon, který mu zajistil další vítězství.

Ondřej Moravec se po celý závod držel mezi patnáctým a dvacátým místem. První střelbu zvládl bezchybně, na té druhé jednou minul.


Ani vestoje se Moravec nevyvaroval chyb, když po obou stojkách musel na jedno trestné kolo. Do cíle nakonec dorazil jako devatenáctý.


Michalu Krčmářovi vyšel závod ještě o kousek hůře. Hned při první návštěvě střelnice dvakrát chyboval, což ho poslalo až do třetí desítky. Druhou střelbu poté zvládl bezchybně.

Související obsahPo třetí střelbě musel Krčmář na jedno trestné kolo, ale čtvrtou střelbu zvládl čistě. Z hloubi závodnického pole se tak nakonec Krčmář dokázal dostat hned za svého reprezentačního kolegu na dvacáté místo.


Neuvěřitelný běžecký výkon předvedl Johannes Boe. Při prvních třech střelbách vždy jednou chyboval, ale při cestě na střelnici vždy smazal náskok svých soupeřů.

Související obsah

Na poslední stojce poté již nechyboval a v závěrečném kole ujel i Francouzi Jacquelinovi, který na trestné kolo nemusel ani jednou. Třetí místo si vybojoval Němec Peiffer.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události