Derby pražských "S" končí remízou! Sparta přišla o výhru v nastavení

V Česku není většího zápasu než tradiční zápas pražských „S“. Slavia hrála 295. derby na domácím hřišti v Edenu a v bojovném a dramatickém zápase nakonec urvala bod za remízu 1:1. O góly se postaral sparťanský Benjamin Tetteh a slávista Petar Musa.

Samotné utkání se prezentovalo především obrovským nasazením obou týmů a parádní atmosférou v hledišti. Naopak herní stránka trošku pokulhávala, neboť oba kluby razily především heslo neinkasovat. Na trávníku i tak bylo vidět dost zajímavých momentů. V několika soubojích se totiž dost jiskřilo a rozhodčí Franěk měl co dělat, aby udržel emoce fotbalistů na uzdě.

Největší šanci prvního poločasu měl slávistický Lukáš Masopust, který vypálil prudkou dělovku levačkou. Brankář Heča však jeho ránu dokázal vyrazit nad břevno a uklidnil tak příznivce Sparty. Další skvělý zákrok pak vytasil i na začátku druhé půli, kdy se sparťanský gólman činil i proti Ševčíkovi, kdy vyrazil jeho střelu volejem.

Klíčový moment nastal v 58. minutě. Sparťanský útočník Benjamin Tetteh se dostal do běžeckého souboje s Ladislavem Takácsem. Do situace se chtěl zapojit i brankář Ondřej Kolář, který se však se svým spoluhráčem hrubě nedohodl a ještě od něj inkasoval tvrdý úder do hlavy. Naopak pro ghanského forvarda už nebyl problém dostat míč do prázdné brány.

Sparta v tu chvíli propukla v nadšení z vedoucího gólu. Nicméně celou nepřehlednou situaci muselo ještě posvětit video, a to našlo v gólové akci jedno zásadní pochybení. Tetteh si totiž k docílení branky pomohl postrčením Takácse a z důvodu útočného faulu tak branka neplatila.

Nicméně v 80. minutě se Tetteh mohl radovat už z regulérní branky. Dočkal mu poslal přesnou přihrávku a sparťanský útočník si pohrál s obranou a s pomocí teče Takácse docílil první branky utkání.

Závěrečný tlak sešívaných v nastaveném čase však přinesl vyrovnávající branku a Eden rozvášnil chorvatský útočník Petar Musa, který přehlavičkoval Hancka a srovnal na konečných 1:1.