Biatlon

Bez lidí a možná naposledy! Češi navzdory čisté střelbě kolem třicítky

Bez lidí a možná naposledy! Češi navzdory čisté střelbě kolem třicítky
Zdroj: Profimedia

Dost možná se jedná o jeden z posledních závodů, které zimní sport v letošním ročníku přináší. Mužské sprinty v rámci Světového poháru v biatlonu ovládli ve finském Kontiolahti tradiční vlajky Norska a Francie. Nejlepší z Čechů byl Michal Krčmář.

Michal Krčmář zvládl první střelbu bravurně, všechny terče se mu povedlo sestřelit. Napodobil jej Ondřej Moravec. Oba čeští jezdci se drželi kolem dvacáté příčky a i když se pět bělásků objevilo i na druhé střelbě, nakonec z toho byla jen umístění kolem třicátého místa.


Na trati byli ještě tři další Češi. Adam Václavík chyboval na každé položce jednou, Jakub Štvrtecký k jedné chybě z ležky přidal i dvě rány mimo ve stojce a totožný výkon podal na střeleckém koberci i Tomáš Krupčík.

Související obsahJohannes Boe předvedl další parádní jízdu, naprosto fenomenálně proletěl tratí a na obou stavech střílel čistě. Výsledkem pak bylo suverénní prvenství.

O velký křišťálový glóbus fantasticky zabojoval i vedoucí muž světového pořadí. Francouzský biatlonista Martin Fourcade doběhl díky fantastickému běžeckému výkonu z posledního úseku na druhém místě.

 

Zdroj: Profimedia


V první desítce byli hned čtyři Norové a čtyři Francouzi. Do "top 10" se vklínili ještě dva němečtí biatlonisté. Šestý Doll a devátý Peiffer. 

Výsledky sprintu mužů:

1. Johannes Boe (Norsko) 22:27,8 (0)

2. Martin Fourcade (Francie) +21,1 (0)

3. Emilien Jacquelin (Francie) +22,3 (0)

4. Vetle Sjastad Christiansen (Norsko) +30,6 (0)

5. Tarjei Boe (Norsko) +34,0 (0)

---

30. Michal Krčmář +1:34,2 (0)

33. Ondřej Moravec +1:42,0 (0)

52. Adam Václavík +2:11,0 (2)

75. Tomáš Krupčík +2:59,7 (3)

90. Jakub Štvrtecký +3:21,8 (3)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události