NHL

Bill Daly: NHL nebude testovat hráče na koronavirus, ti mají zůstat doma

Bill Daly: NHL nebude testovat hráče na koronavirus, ti mají zůstat doma
Zdroj: Profimedia

Hokejisté v nejlepší hokejové soutěži světa mají z preventivních důvodů volno. Zástupce komisaře NHL Bill Daly nyní představil soubor opatření, jež se vztahují na samotné hráče, kteří jsou nyní v izolaci.

Soutěž byla přerušena ve čtvrtek v závislosti na šíření pandemie koronaviru. Impulzem bylo nakažení hráče basketbalové NBA a stále se zvětšující počet infikovaných na území Spojených států a Kanady.

Cílem je soutěž dohrát, ta by tak měla pokračovat vyřazovacími boji. Prozatím mají všichni z bezpečnostních důvodů přestávku. "Předpokládáme, že hráči zůstanou ve městech, v nichž sídlí jejich klub. Pokud by byl díky tomu některý hokejista oddělen od své rodiny, mělo by mu být v počáteční fázi přestávky dovoleno se vrátit domů," prohlásil pětapadesátiletý funkcionář. 

Související obsah

 

NHL prozradila, jakým způsobem by se měli elitní sportovci vracet zpět do tréninkového procesu. "Předpokládáme, že přijde chvíle, kdy přejdeme z ‘domácího režimu’ a začneme otevírat klubové zázemí tak, aby hráči mohli začít cvičit či si v malých skupinkách vyrazili dobrovolně zabruslit," přichází s další důležitou zprávou zástupce komisaře Garyho Bettmana, který při přerušování ligy prohlásil, že jeho cílem je ročník dohrát a udělit Stanley Cup.

 

Související obsah

Co si pod tím představit? "V podstatě to bude podobné jako před zahájením předsezónních tréninkových kempů. Nedokážu teď ale říci, kdy se tak stane. Víc možná uvidíme příští týden," shrnul situaci ohledně návratu do plného procesu Daly.

Oficiální datum návratu soutěže není stanovené. Vše se bude odvíjet od situace okolo viru COVID-19. Povinné testování hráčů se ale dle Dalyho v NHL nechystá. "Hokejisté budou testování podle potřeby. Například pokud onemocní, nebo se u nich projeví příznaky." 

Zdroj: Profimedia
 


Na celém světě dochází k rušení soutěží či se sportovní dění odkládá na neurčito. V podstatě jedinou velkou profesionání soutěží, která stále běží bez větších omezení, je ruská KHL.

Související obsah

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události