NBA

Velká pomoc. Nakažená hvězda NBA daruje přes 11 milionů korun!

Stal se prvním basketbalistou v NBA, který se nakazil koronavirem. Francouz Rudy Gobert se nyní rozhodl věnovat 500 tisíc dolarů (přes 11 milionů korun) pracovníkům Viviant Smart Home Areny, kde Utah Jazz hraje své domácí zápasy a také službám spojeným s bojem proti koronaviru ve státě Utah i rodné Francii.

Turbulentní týden prožil sedmadvacetiletý pivot. Nejprve si v pondělí dělal z koronaviru legraci a na plánované tiskové konferenci ohmatal všechny mikrofony. Pak se musel stejně jako ostatní hráči Utahu podrobit vyšetření, které prokázalo, že se Gobert tímto virem nakazil. Nejlepší basketbalová liga byla okamžitě zastavena. Pak se hráč omluvil a nyní se rozhodl i k finanční pomoci po vzoru několika dalších hráčů NBA.

Gobert se rozhodl darovat 500 tisíc dolarů lidem, kteří na částečný úvazek pracují v domácí hale Utahu. Část peněz také poslal do své rodné Francie a také rodinám postiženým koronavirem.

Související obsah

„Tyto dary jsou jen malým symbolem, který odráží mé uznání a podporu všem, kterých se to týká. Jsou to jen první z mnoha kroků, které podniknu, abych se pokusil učinit pozitivní změnu, zatímco se budu o COVID-19 učit a vzdělávat ostatní,“ napsal Gobert.

Související obsah

Na něj jsou podle zámořských médií v klubu hodně naštvaní. Od Goberta se údajně nakazil spoluhráč Donovan Mitchell. „Jsou na Goberta velmi nahněvaní, bude potřeba dost práce, aby se některé vztahy napravily,“ pravil novinář Adrian Wojnarowski.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události