NHL

Amerika poslouchá Trumpa: Ten naznačil NHL a NBA, že je konec!

Amerika poslouchá Trumpa: Ten naznačil NHL a NBA, že je konec!
Zdroj: Profimedia

Zámořské soutěže jsou stejně jako ligy na mnoha dalších kontinentech přerušené či odkládají svůj start. Prezident Spojených států nyní vydal doporučení, aby lidé omezili sociální kontakt až do pominutí pandemie, které očekává v polovině léta. To by mohlo přinést některým sportům zdrcující scénář.

Například komisař NHL Gary Bettman prohlásil, že jeho vůlí je soutěž dohrát a udělit Stanleyův pohár. Týmy proto dostaly doporučení, aby byly připraveny, že se může dohrávat i v červenci. Ani to však nemusí být pravda.

Na meetingu v Bílém domě prohlásil prezident USA, aby se lidé zdrželi po dobu pandemie sociálního kontaktu. Vydal sadu doporučení a odmítl prozatím celostátní kartanténu. Na adresu toho, kdy očekává uklidnění situace, odpověděl, že by to mohlo být v červenci či srpnu.

Související obsah

Co by to znamenalo pro sportovní svět? Hokejová NHL by tedy potřetí v historii nepoznala šampiona, podruhé by za to mohla virová epidemie. Opatření zvažuje i basketbalová NBA, která byla navíc zasažená nakažením dvou hráčů.

Stojí také lakrosová NLL a nehraje se ani fotbalová MLS, která stihla jen úvodní dvě kola. Začátek ligy se prodlužuje i u baseballové MLB a rovněž liga amerického fotbalu (NFL) musí odložit své premiérové duely.

V tomto případě by se fotbalové i baseballové sezóny výrazně smrskly, u basketbalu, hokeje či lakrosu by se jednalo s největší pravděpodobností o úplný konec.

V pondělí také zasedali činovníci hokejové AHL. Farmářská liga oznámila, že návrat na led bude možný nejdříve v květnu a vyzvala kluby k tomu, aby vypomohly hráčům s návratem do jejich domoviny.

Související obsah

Pokud by se slova Donalda Trumpa naplnila, znamenalo by to pro sportovní svět velkou ztrátu. Celoroční snaha o dosáhnutí vysněného cíle by byla pryč. Rovněž vracet se do rozjeté sezóny po skoro půl roce by bylo vážně obtížné.

Nicméně, zdraví je rozhodně víc než veškeré metály.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události