Fotbal

Bývalý hráč Chelsea prchá z Turecka! Za téhle situace tu hrát nechce

Bývalý hráč Chelsea prchá z Turecka! Za téhle situace tu hrát nechce
Zdroj: Profimedia

I přes hrozbu šířícího koronaviru se nadále hraje turecká fotbalová Superliga. Ta sice o víkendu přišla s novými opatřeními a fotbal se tak bude nyní hrát bez diváků, nicméně s přerušením soutěže vedení ligy nepočítá. To však pořádně naštvalo hvězdu vedoucího Trabzonsporu. Záložník John Obi Mikel svou frustraci ventiloval na sociálních sítích a následně se rozhodl, že v tureckém klube už hrát nebude, rozvázal smlouvu a tým opustil.

Vedení turecké ligy si zatím postavilo hlavu a sezonu přerušit nehodlá. A to i přesto, že počet nakažených v zemi stoupl z šesti případů už na 47. Rozhodnutí Superligy se značně nelíbilo ani bývalému kapitánovi Nigérie John Obi Mikelovi.

Dvaatřicetiletý fotbalista tak v sobotu na Instagramu zveřejnil zprávu, kde si zoufá nad současnou situací v tureckém fotbale, která pokračuje i přes hrozbu koronaviru. „Každý by měl být v těchto těžkých dobách se svými rodinami a milovanými. Jelikož svět čelí tak bouřlivým dobám, sezona by měla být zrušena,“ vyjádřil se bývalý fotbalista londýnské Chelsea, který následně přišel s rázným rozhodnutím.

„Život je víc než fotbal. Necítím se dobře a za téhle situace nechci hrát fotbal!“

Svým slovům hvězda Trabzonsporu také dostála. S klubem se tak nigerijský fotbalista domluvil na okamžitém ukončení smlouvy. Vzdal se svých platů a stal se volným hráčem.

Související obsah

Mikel opustil tým, který momentálně figuruje na prvním místě v turecké Superlize. Absence zkušeného záložníka však může vyjít Trabzonspor, za který hraje i český obránce Filip Novák, hodně draho.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události