Plavání

Posunutí olympiády mi dost komplikuje život, ví česká plavkyně

Posunutí olympiády mi dost komplikuje život, ví česká plavkyně
Zdroj: Profimedia

Na jednu stranu z ní kvůli odkladu olympijských her srší smutek, do jisté míry beznaděj. Na tu druhou však česká plavkyně Barbora Seemanová přiznává, že se jedná o logické vyústění, které je spravedlivé. Nicméně posun největší sportovní akce roku ji dost komplikuje plány do budoucna.

Je jasné, že olympijské hry v Tokiu se na přelomu července a srpna konat nebudou. Tvrdá ale celkem pochopitelná rána se pochopitelně dotýká i českých sportovců. „Dost mi to zkomplikovalo můj život, jak jsem ho měla naplánovaný, a také mou kariéru. Je to veliká čára přes rozpočet,“ říká devatenáctiletá Seemanová.

Ta se totiž po olympiádě chystala na studium v USA. „Vše je na začátku, vše si nechám projít hlavou a uvidím, jestli do USA odcestuji nebo až po té olympiádě. Zatím je vše ve hvězdách, přemýšlím o tom s rodinou a trenérkou,“ dodala.

Samozřejmě ale chápe, že posunutí olympijských her je zcela pochopitelné. „Na druhou stranu jsem za změnu termínu ráda, protože mi to přijde nefér i z hlediska dopingu. Světová antidopingová agentura teď nekontrolovala žádné sportovce, čehož by hodně lidí mohlo zneužít. A pak by mi to přišlo také nefér, protože hodně sportovců z Česka by nemělo šanci se na OH kvalifikovat, protože byly zrušené kvalifikační závody. Takže to posunutí je fér, každý si zaslouží svou šanci.“

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události