Basketbal

Basketbalistku nechtěli pustit ze Španělska! Musela si vynutit výjimku

Basketbalistku nechtěli pustit ze Španělska! Musela si vynutit výjimku
Zdroj: FIBA

Česká basketbalistka Julia Reisingerová působí ve španělské Valencii. Tamní oblast patří mezi nejzasaženější v Evropě. Pivotka národního týmu se přesunula zpět do Čech a popisuje dění na Pyrenejském poloostrově.

Už skoro dva týdny je v České republice. Ze Španělska se vydala hned, jak se dozvěděla, že se v její vlasti uzavírají hranice. Klub ji nechtěl pustit, protože stále žil v domnění, že se bude hrát.

"Nikdo to moc neřešil, klub pořád říkal, že se nic neděje, všechno bude dobré a bude se dál hrát. Pak to ale vygradovalo, když nám EuroCup zrušil zápas v Belgii a začala se postupně posouvat a odkládat španělská liga. V tu chvíli se to začalo hodně řešit,“ popsala hektické dění loňská španělská mistryně, která si dokonce musela vyprosit výjimku.

Související obsah

Z katalánské Girony se přestěhovala do Valencie, se kterou nyní drží čtvrté místo v tabulce. Liga je přerušená, ale není jisté, kdy se znovu rozeběhne, a tak musí být hráčky stále 100% připravené. 

„Musíme se připravovat, posíláme trenérům videa, informace, jak se připravujeme, jak se cítíme a podobně. Musíme být připravené, protože nevíme, kdy nás povolají zpátky do sezóny. Zatím jsme tak nadále placené, ale jak to bude dál úplně nevíme,“ říká pivotka, kterou si v roce 2018 vybral při draftu tým z WNBA LA Sparks.

 


 

Karanténu tráví nejužitečnější hráčka loňského finále španělské ligy doma nedaleko Strakonic. Nudou rozhodně netrpí. „Protože jsem na vesnici, tak zvládám karanténu v pohodě. Člověk může jít ven, pracovat na zahradě a tohle dává člověku větší volnost než být celý den zavřená," odtajnila svůj program.

Se svým týmem se jí povedlo dostat do čtvrtfinále EuroCupu, v domácí lize je ale Valencie na 4. místě a rozhodně by ráda vyšplhala výše.

Související obsah

Město Valencie patří mezi nejzasaženější oblasti ve Španělsku. Tamní fotbalový klub hrál jen týden před vyhlášením krize v Miláně na San Siru s Bergamem. Nákaza se pak potvrdila u více jak třetiny týmu a dovezlo si ji i několik fanoušků. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události