NHL

Lidem v Torontu vozí jídlo česká hvězda! Kaberle pomáhá své ženě

Lidem v Torontu vozí jídlo česká hvězda! Kaberle pomáhá své ženě
Zdroj: Profimedia

Český obránce Tomáš Kaberle patří mezi největší hvězdy zámořského hokeje. V Torontu je dodnes modlou, strávil tam řadu let a po ukončení kariéry se tam také usadil. V době karantény pomáhá své manželce a rozváží po městě jídlo z její restaurace. Lidé jsou občas poměrně vyjeveni, že jim nese "mňamku" právě on.

"Dobrý den, tady je vaše objednávka," řekne Vám kurýr, předá vám krabičku, jež vám ušetří hodinku u plotny. Vy mu poděkujete, vyměníte si přání hezkého dne a jdete si každý za svým.

Tento rituál se nyní změnil některým lidem. Kanada přijímá podobně jako další země tvrdá opatření. Stejně jako například v Česku jsou zavřené restaurace, avšak rozvor stále funguje. A na to reagovala i rodinná restaurace manželů Kaberlových.

Související obsah

Rozhlasové stanici CBC zmínil legendární obránce, že se ženě nabídl víceméně sám. "Jsme rodinný podnik a mě baví pečovat o zákazníky stejně, jako by byli součástí naší rodiny," odpověděl dnes dvaačtyřicetiletý hokejista.

 

Zdroj: Twitter

Kladenský odchovanec je pro mnohé překvapením a někteří zákazníci přímo žádají, aby jim pochutiny dovezl právě pan Kaberle. "Někdo se zarazí a říká, že mě odněkud zná, jiní na mě rovnou spustí, jak se mám a jakto, že rozvážím jídlo," směje se legenda, která v dresu Toronta strávila dvanáct sezón.

Bývalý vynikající obránce se dočkal za mořem i Stanelyova poháru. Ten však pozvedl nad hlavu v dresu Bostonu, kam odešel v rozehrané sezóně 2010-11 právě z Toronta. Za mořem působil krátce i v dresu Caroliny a oblékal též dres Montrealu.

Související obsah

Po odchodu z NHL pomáhal extraligovému Kladnu s udržením extraligy a vrátil se i na pomoc v první lize. Kariéru zakončil po sezóně 2015-16, kterou odehrál v dresu Komety Brno.

S národním týmem získal v roce 2006 bronz na olympiádě v Turíně a stříbro na světovém šampionátu v Rize. O rok dříve ve Vídni pomohl reprezentaci k zisku titulu mistrů světa.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události