Tenis

Djokovič se přidá ke štědrým dárcům. Srbským nemocnicím dá milion eur

Djokovič se přidá ke štědrým dárcům. Srbským nemocnicím dá milion eur
Zdroj: Profimedia

Dalším sportovcem, který se rozhodl přispět nemalou částkou na boj s koronavirem je Novak Djokovič. Fakt, že srbským nemocnicím přispěje částkou 1 milion eur, oznámil prostřednictvím netradiční tiskové konference konané přes internet.

Pandemie koronaviru se nevyhnula ani Srbsku. Počet nakažených se tam blíží k pěti stům a 7 osob již jeho následkům podlehlo. To není lhostejné ani nejlepšímu srbskému sportovci Novaku Djokovičovi.


Ten spolu se svou ženou svolal online tiskovou konferenci, během které manželský pár oznámil, že na pomoc srbským nemocnicím věnují milion eur (přibližně 27 milionů korun) prostřednictvím nadace Novaka Djokoviče.


Srbský tenista otevřel pohotovostní účet na který mohou lidé posílat peníze. Spousta lidí mu prý psala, že by chtěli pomoci, ale nevědí jak. "Všechny peníze půjdou na nákup respirátorů, zdravotnického vybavení a všech ostatních potřebných zásob včetně roušek," sdělil na svém facebooku sedmnáctinásobný grandslamový šampion.

Djokovič se tak zařadil po bok ostatních sportovců, kteří v této době pomáhají potřebným. Podobnou částku, milion švýcarských franků (přibližně 26 milionů korun), daroval například své zemi na boj s koronavirem jeho tenisový rival Roger Federer. 

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události