NHL

Sezona NHL skončila, tvrdí brankář Vegas. Vedení ligy chce hrát i v létě!

Sezona NHL skončila, tvrdí brankář Vegas. Vedení ligy chce hrát i v létě!
Zdroj: profimedia.cz/koláž TN.cz

Je to otázka, na kterou by chtěli znát odpověď všichni fanoušci NHL. Bude se pokračovat nebo ne? Soutěž byla přerušena 12. března. Od té doby se nehraje. Brankář Vegas Robin Lehner má jasno, že nejlepší hokejová soutěž na světě bude ukončena, to ale zatím striktně odmítá vedení soutěže.

Sám ví, jaké to je překonávat temné démony. Gólman Lehner totiž trpí bipolární poruchou, kdy střídá euforické stavy s depresemi. Dokonce se také pokusil o sebevraždu. A právě k démonům přirovnává koronavirus, který ochromil celý sportovní svět (kromě Běloruska).

„Nemyslím si, že je možné se 100 tisíci případy nakažených koronavirem přerušit sezonu a pak v ní pokračovat. Bezpečnost je na prvním místě. Nemůžete se otočit o 180 stupňů a začít opět hrát. Dávám záchraně sezony šanci nula procent. Já teď už jenom doufám, že budeme moci začít nový ročník jako obvykle v říjnu,“ konstatoval osmadvacetiletý brankář, který byl do Vegas vyměněn teprve na konci února ze Chicaga Blackhawks.

Související obsah

A co říká na definitivní konec této sezony NHL vedení soutěže? Zástupce komisionáře Bill Daly před pár dny prohlásil, že ročník chce dohrát, i kdyby se mělo hrát v létě.

„Samozřejmě je příliš brzy na to mluvit o přesných plánech v této době, protože nikdo neví, jak se bude situace ve světě a USA v následujících měsících rozvíjet. Bude-li to nutné, budeme mít hustý rozpis a také hrát uprostřed léta.“

Související obsah

„Nyní, když byly olympijské hry odloženy na rok 2021, otevřelo se mnohem větší okno, než jsme původně mysleli. Především se otevřely možnosti televizního vysílání zápasů,“ dodal.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu NHL

Důležité Události