Olympiáda

Olympiáda definitivně přeložena o celý rok, posouvá se i MS v atletice

Přeložené olympijské hry již znají svůj náhradní termín. Mezinárodní olympijský výbor, organizační výbor her v Tokiu i japonská vláda se dohodli na ročním přeložení her. Mluvilo se i o možném jarním termínu, ale nakonec vyhrálo přeložení o celý rok.

Dlouho diskutované odložení olympiády v Tokiu 2020 zná konečně svou finální podobu. Hry, které měly původně začít 24. července 2020 budou zahájeny 23. července 2021.


Na telefonické konferenci to rozhodli šéfové nejdůležitějších stran, které se na olympijských hrách podílejí. Mezinárodní olympijský výbor, organizátoři her v Tokiu, guvernérka Tokia a japonská ministryně olympijských a paralympijských her se shodli na novém termínu.

Kvůli šířícímu se koronaviru je přerušeno nebo předčasně ukončeno mnoho sportovních soutěží a událostí. Olympijské hry dlouho odolávaly, ale minulé úterý se japonský premiér Šinzó Abe a šéf Mezinárodního olympijského výboru dohodli na odložení her minimálně na příští rok. Dnes byl tedy dohodnut definitivní náhradní termín.

Související obsah

 

V souvislosti s novým termínem olympijských her musela začít vyjednávat i Mezinárodní atletická federace, která jedná o přeložení svého mistrovství světa, které měl hostit Oregon na rok 2022. Samotná federace podporuje přesun olympiády, a to především z důvodu, že atleti budou mít dost času na to, aby se vrátili do plného tréninku a řádně se na vrcholnou akci připravili.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události