Vodní sporty

Nevadilo by mi, kdyby to bylo dřív. Za rok si to užijem, hlásí skifař Synek

Nevadilo by mi, kdyby to bylo dřív. Za rok si to užijem, hlásí skifař Synek
Zdroj: Profimedia

Již popáté vyjede bojovat za Českou republiku na olympijské hry skifař Ondřej Synek. Rozhodnutí o přesunu her na další rok se mu líbí. Sedmatřicetiletý sportovec se bude rvát o svou čtvrtou medaili, kterou chce tentokrát získat ve dvojskifu s Jakubem Podrazilem.

Velezkušený veslař a otec dvou dětí zažil první olympiádu v Aténách. Ve dvaadvaceti letech vyjel na dvojskifu s Michalem Dolečkem páté místo.

O rok později se dal na sólovou dráhu a v Pekingu získal pod pěti kruhy stříbro, které pak obhájil i v Londýně. Zatím poslední olympiáda v Riu přinesla vyučenému zlatníkovi třetí místo. Na stupních vítězů by rodák z dvojměstí Brandýs nad Labem-Stará Boleslav rád stanul i v Tokiu.

Související obsah

"Rozhodnutí posunout letní olympiádu na rok 2021 se mi moc líbí. Tím, že to bude v létě, to bude super, protože se prakticky nic nezmění a jenom se to o rok posune," chválí nový termín pětinásobný mistr světa.

"I když bych byl klidně pro, kdyby to bylo o trošku dřív, tak si myslím, že se situace ve světě uklidní a my si olympiádu v roce 2021 skvěle užijem," doufá zkušený veslařský šampion.

Související obsah

K medailovému úspěchu mu má na poslední účasti pod pěti kruhy pomoci osmadvacetiletý Jakub Podrazil, se kterým utvoří skifařské duo. Činí tak rovněž proto, aby se v závodě jednotlivců utvořilo místo pro dalšího českého závodníka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Vodní sporty

Důležité Události