Fotbal

Výpověď v Žilině dostal i český hráč. Agent prozradil, jaké má možnosti

Výpověď v Žilině dostal i český hráč. Agent prozradil, jaké má možnosti
Zdroj: Profimedia, koláž TN.cz

Pandemie koronaviru zničila už i jeden významný klub. Slovenský MŠK Žilina se kvůli finančním problémům spojeným s přerušením soutěže dostal do likvidace. Mezi patnácti hráči, kteří ze dne na den přišli o práci, je i český obránce Filip Kaša. K neočekávané situaci se pro TV Nova vyjádřil hráčův agent Zdeněk Nehoda.

Šestadvacetiletý obránce Kaša je odchovancem Baníku, v jehož řadách zaznamenal 47 startů v nejvyšší soutěži a zaznamenal jednu trefu, kterou odstartoval obrat v derby na trávníku Olomouce.

Od roku 2016 ale obléká dres Žiliny, kde se vypracoval mezi stabilní členy defenzivy. Hned v premiérové sezóně oslavil s "šošony", jak se Žilinským přezdívá, titul ve slovenské lize a zahrál si i Ligu mistrů, ve které dokonce vstřelil vítězný gól na půdě slavného dánského klubu FC Kodaň.

Jeho týmu se dařilo i letos. Žilina drží druhé místo za Slovanem Bratislava, lepší už to ale zřejmě nebude. Mužstvo se dostalo kvůli přerušení soutěže do krize, kterou neustálo.

Související obsah

„Filip mi v pondělí zavolal a poslal mi veškeré dopisy od klubu a výpověď. Vzali jsme to na vědomí a případ teď řeší naši právníci. Pravděpodobně to dopadne tak, že klub Filipovi legálně ukončí smlouvu a v nejbližším přestupovém období budeme hledat nové angažmá,” prozrazuje Kašův agent Zdeněk Nehoda.

Co na to říká sám bývalý mládežnický reprezentant? „Zatím na to nijak nereagoval. Těžko se k tomu zatím můžeme vyjadřovat i my, jestli to budeme respektovat, anebo jestli to napadneme, ale pravděpodobně se budeme soustředit na to, aby od července, kdy se otevírá přestupové okno, hrál v jiném klubu.”

Související obsah

„Aktuálně můžeme těžko začít vyjednávat nějaké angažmá, vzhledem k tomu, co teď trápí celý svět. V této době musíme být všichni loajální. Nikomu nemůžeme říct, co bude za měsíc, když nevíme, jestli za dva měsíce vůbec budeme hrát fotbal,” říká československý fotbalista roku 1978 a 79 a předseda představenstva agentury Nehoda Sport.

Neznamená to však, že by v případě rozběhnutí aktuálně zastavených soutěží do léta nikde nehrál. „Nechci teď předbíhat. Pokud ale začnou soutěže v květnu nebo červnu, tak tím, že Filipovi byla k 1. dubnu vypovězena smlouva a stal se tak volným hráčem, tak teoreticky může naskočit kamkoliv.”

Související obsah

Agentura Nehoda Sport pod sebou má řadu fotbalistů, žádný z nich se však do tak krajní situace zatím nedostal. „Jsou někteří hráči, které kluby oslovily ohledně snížení platu. My tyto věci přímo neřešíme, ale konzultujeme je a hráčům doporučujeme, aby se k tomu každý postavil individuálně,” uzavírá rozhovor legendární útočník pražské Dukly, jenž v lize nasázel 145 branek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události