Fotbal

Odcházím s pláčem, do Žiliny se už nechci vracet, říká brankář Holec

Odcházím s pláčem, do Žiliny se už nechci vracet, říká brankář Holec
Zdroj: profimedia.cz

Byla to hodně překvapivá zpráva. Slovenský klub MŠK Žilina v pondělí na oficiálním webu oznámil, že je v likvidaci. Hráči dostali výpovědi a od 1. května budou k dispozici zadarmo ostatním celkům. To je případ i pětadvacetiletého brankáře Dominika Holce, který konec v klubu i obrečel.

Můžete popsat, co přesně se v Žilině stalo?

Minulý týden jsme měli jednat s vedením o snížení platů. Přišel nám první návrh, že klub nám „vezme“ 10 % z výplaty. Ale z toho se nakonec vyklubalo 80 %, což pro nás hráče bylo nemyslitelné. Člověk si nastaví své výdaje podle toho, jaký má plat a teď najednou má mít 80 % z platu dolů, takže jsme to nemohli akceptovat. Na tyhle podmínky jsme nechtěli přistoupit a chtěli jsme, aby nás někdo právně zastupoval, ne kvůli tomu, že bychom chtěli jít proti klubu, ale abychom měli všechny věci ošetřené, protože nikdo z nás není fundovaný právník.

Takže jste oslovili Unii fotbalových sportovců…

Přesně tak. U nich jsme věděli, že nám mohou pomoci. Opakuji, že jsme nechtěli jít proti klubu, jen jsme chtěli mít vše ošetřené, vykomunikované a aby i směrem od nás ke klubu to mělo nějakou hlavu a patu. Bohužel tento krok se klubu nelíbil a vyústilo to v to, že nám v pondělí přišly výpovědi.

Související obsah

Ty dorazily kurýrem. Jaký je to pocit dostat výpověď tímto způsobem?

Je to hodně zlé. Dneska jsem šel vrátit věci a ze stadionu jsem odcházel s pláčem. Nikdy jsem si nemyslel, že po 19 letech v klubu skončím takto. Když jsem přicházel do Žiliny, tak jsem přímo na stadionu bydlel, protože tehdy můj otec zde chytal.

Co teď budete dělat, jaké jsou vaše nejbližší plány?

Intenzivně si budu hledat klub. Od 1. května jsem volný hráč. Věřím, že nějaký klub si najdu i s vědomím toho, že momentálně to rozhodně nebude jednoduché, ale když jsem zadarmo, tak věřím, že se to povede.

Momentálně je ale fotbal až na druhé koleji. Až na Bělorusko se nikde nehraje, myslíte si, že po vás poptávka bude?

Upřímně si myslím, že nejen já, ale i ostatní máme odehráno dost na celkem kvalitní úrovni a budeme zadarmo, takže po nás poptávka bude. S kluby se budeme bavit jen o platových podmínkách a nemyslím si, že by někdo z nás vzal nabídku od jiného klubu jen kvůli penězům.

Související obsah

Čistě hypoteticky, kdyby se vám osobně nepovedlo od 1. května najít nový klub, jak dlouho dokážete vydržet bez příjmů?

Samozřejmě člověk nějaké rezervy má. Taky mám okolo sebe lidi, kteří mi dokážou pomoci, kdyby situace trvala déle. Já mám hlavně výhodu, že nemám rodinu jako někteří spoluhráči. Klub se také vyjádřil, že myslí na zraněné hráče. Ale očividně to není pravda, protože výpověď dostal i kluk, který je po vážné operaci. Dalšímu se také zrovna narodilo dítě. Tito lidé to budou mít velmi těžké.

Potom, co se teď v Žilině stalo, přemýšlíte, že až se situaci uklidní a vrátí zpět do starých kolejí, vrátil byste se, kdyby přišla nabídka?

Mrzí mě, že musím na tuto otázku odpovídat, ale není to poprvé, kdy ji slyším. Teď musím říct, že ne, protože to jednání, které i teď probíhá, není dobré. Já jsem člověk, který v klubu vyrůstal. A teď jsem upřímně ve stavu, že nechci ani přijít do kontaktu s lidmi, kteří by mi případnou nabídku měli dát.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události