Další sporty

Choupenitch odklad olympiády bere pozitivně. Doufá ale ve férovou kvalifikaci

Když se před čtyřmi roky kvalifikoval na olympijské hry v Riu de Janeiro, bylo mu jednadvacet let. Teď se pětadvacetiletý český nejlepší fleretista Alexander Choupenitch připravoval na druhou účast. Čekala ho teprve kvalifikace. Ta se ale stejně jako olympijské hry neuskuteční v daném termínu.

V roce 2016 se stal prvním českým šermířem, který se po 20 letech kvalifikoval na olympijské hry. Čekalo se, že se brněnský rodák s běloruskými předky opět kvalifikuje. Jeho plány se ale odkládají. Šéf Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Thomas Bach se s japonským premiérem Šinzem Abem domluvil na ročním odkladu.

„Myslím, že přeložení her je správný, protože zdraví sportovců, fanoušků a všech lidí, je na prvním místě. Věřím, že kvalifikační kritéria a vše, co s tím souvisí, budou udělaná tak, aby byla, co nejvíce férová pro všechny,“ řekl Choupenitch.

„Osobně odklad beru pozitivně. Teď mám období, kdy se můžu dál připravovat fyzicky a věřím a doufám, že zanedlouho budu moci jít na planš zase šermovat,“ dodal.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události